Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Posilovací věže

Atlasy, brány, zvedáky - vyberte si posilovací zařízení od Sportano 

V kategorii Atlasy, brány, zvedáky na Sportano.cz si nejlépe vyberete posilovací zařízení pro profesionální i domácí posilovny. Široký sortiment výrobků od předních a zkušených výrobců, včetně: Life Fitness, Matrix, Bowflex, Kellys nebo ProForm jsou zárukou vysoké kvality a bezpečnosti. 

Cvičební atlasy a tréninkové brány - na co si dát pozor při nákupu?

Atlas cvičení   

Před nákupem cvičebního atlasu si stanovte, co od stroje očekáváte, abyste podle toho zvolili funkce a typ a počet stanic. Základní vybavení cvičebního stroje zahrnuje lavici, zdvihy (horní a dolní), tyče na kliky, spodní tyč (kterou lze použít jako činku nebo veslovací trenažér) a stanici pro cviky na břicho, nohy a záda. Zvažte, kolik lidí ji bude používat. Pokud hodláte cvičit současně se svým společníkem, vyberte si model vhodný pro současnou práci více uživatelů.   

Důležitým faktorem při nákupu atlasu je maximální hmotnost uživatele a stabilita zařízení. Zajistěte si dvojitou a pohodlnou opěrku zad a sedák s možností nastavení. Nejlepší jsou modely s odnímatelnou opěrkou zad - ta vám umožní cvičit vsedě, v polodřepu nebo ve výpadu. 
  
Při výběru atlasu cvičení věnujte pozornost možnosti rozšíření různých funkcí. Jakmile se stanete pokročilejšími, měli byste být schopni zvýšit váhy a přidat více prvků, abyste dosáhli lepších výsledků.  

Tréninkové brány  

Při nákupu cvičební brány nebo výtahu věnujte pozornost robustnímu a pevnému materiálu (např. práškově lakované oceli) a maximální hmotnosti, kterou lze při cvičení použít (vaše hmotnost + další zátěž). To se projeví na životnosti stroje a komfortu používání. Důležitý je typ konstrukce - stacionární (např. stroj je trvale připevněn k podlaze) nebo připevněný ke stropu či stěně (zabírá málo místa, ale poskytuje menší nosnost). 

Tréninková brána by měla mít možnost nastavit výšku ramen ve vertikálním i horizontálním směru, abyste si je mohli přizpůsobit podle sebe a svých potřeb. Ujistěte se, že zařízení má bezpečnostní zarážky (které vám umožní zastavit, pokud máte například pocit, že jste nedokončili celé opakování), tyče s jasným označením hmotnosti a hliníkovou rukojeť pro nastavení zásobníku se spirálovým lankem. Pohodlí při používání brány nebo výtahu zvyšují gumové nárazníky, které tlumí nárazy závaží.  

Profesionální, domácí, lavičky - typy cvičebních atlasů 

V závislosti na vaší úrovni trénovanosti a tréninkových cílech může mít cvičební atlas příslušné funkce a může být více či méně komplexním strojem.  

Odborný školicí atlas 

Jedná se o pokročilý a vícemístný stroj určený pro komerční použití - pro posilovny, fitness centra, hotelové tělocvičny nebo osobní tréninková studia. Profesionální atlas cvičení má robustní konstrukci, která umožňuje provádět desítky různých cviků, takže každý uživatel bez ohledu na svou úroveň může pečovat o svou kondici a zdokonalovat svou formu. Mají mnoho možností nastavení, např. polohy sklonu, úhlu ramen, opěrky hlavy, sedáku a zátěže, a snadno se používají (během několika sekund můžete nastavit parametry, které vás zajímají, podle vašich požadavků). Tento typ zařízení je podle normy EN 957 označen jako třída S, tj. je určen pro komerční nebo profesionální použití. 

Domácí cvičení atlas 

Počet stanovišť a rozsah cviků v tomto typu atlasu závisí na tom, na jaké úrovni trénovanosti se nacházíte. Je dobré zvolit takové vybavení, které vám umožní rozšířit stávající funkce podle toho, jak budete postupovat. Při výběru domácího cvičebního atlasu věnujte pozornost záruce výrobce, maximální hmotnosti uživatele a použité zátěži a také tomu, zda stroj splňuje příslušné bezpečnostní normy (třída H podle normy PN-EN 957). Cena cvičebního atlasu obvykle závisí na počtu stanic, kvalitě a značce. Vzhledem ke své velikosti je atlas náročným zařízením. Nejlepší je najít pro ni samostatnou místnost, například garáž, půdu nebo sklep. 

Cvičební atlas s lavičkou 

Cvičební atlas s lavičkou umožňuje trénovat nejen břišní svaly (přímé a šikmé). Díky nastavitelnému úhlu lavice můžete úspěšně zapojit prsní svaly, tricepsy nebo ramenní svalové soubory. 

Atlas cvičení na jedné stanici 

Obvykle se jedná o kompaktní model vybavený nastavitelnou tréninkovou lavicí (např. pro sedy-lehy), motýlkovou stanicí (např. pro sedy-lehy), horním a dolním zvedákem (např. pro veslování) a modlitební tyčí pro procvičování bicepsů. 

Na Sportano.cz si vyberete cvičební atlasy a tréninkové brány, se kterými bezpečně a efektivně zacvičí začátečník i profesionál. 

Rozbalit popis Sbalit popis