Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Americký fotbal

Americký fotbal - nejkvalitnější vybavení a příslušenství v obchodě Sportano 

Americký fotbal je populární zejména ve Spojených státech, kde byl původně variací ragby a fotbalu. Postupem času se pravidla tohoto sportu změnila. Cílem celé hry na hřišti je získat co nejvíce bodů a většina bodů se získává z touchdownů, kdy se míč dostává do zóny soupeře. V obchodě Sportano najdete potřebné vybavení a oblečení pro americký fotbal od renomovaných značek, jako jsou Venum, Wilson, SELECT, EVERLAST, Tapedesign, Shock Doctor, Molten, McDavid nebo Fox 40

Americký fotbal - pravidla a základní informace 

Americký fotbal spočívá v týmové hře a dopravě míče do speciálně určených míst pro skórování umístěných na obou koncích hřiště. Předávání míče se provádí pomocí hodů a kopů mezi hráči. Míč může být také podržen hráčem, čímž efektivně obejde soupeře a zamíří do brankoviště. Pravidla amerického fotbalu jsou do jisté míry podobná ragby, ale je zde několik rozdílů. Pokud vás zajímá, jak dlouho trvá zápas amerického fotbalu, pak je to obvykle čtyři čtvrtiny, přičemž každá čtvrtina trvá 15 minut. Herní doba se často zastavuje po různých akcích, a proto se hra samotná může prodloužit. Pokud je po čtyřech čtvrtinách skóre nerozhodné, následuje prodloužení, které trvá 15 minut. Pokud je po prodloužení stav stále nerozhodný, zápas tímto výsledkem končí (při zápasech play-off se hraje, dokud se nedosáhne náskoku 1 bodu). 

Naproti tomu hřiště pro americký fotbal má obdélníkový tvar o délce 120 yardů (něco přes 109 metrů) a šířce 53 a 1/3 yardů (něco přes 48 metrů). Hraniční čáry podél délky hřiště jsou postranní čáry a podél šířky jsou koncové čáry. Bodovací čáry probíhají rovnoběžně s koncovými čarami v hloubce 10 metrů do hřiště. Na obou stranách hrací plochy mezi koncovými čarami a bodovacími čarami se nacházejí bodovací pole.  

Míče, kopačky nebo dresy na americký fotbal - vybavení, které stojí za to si pořídit 

Nejdůležitějším vybavením v tomto sportu je americký fotbal, který by měl být vybrán podle úrovně hry. Bez něj by se hra nedala hrát, takže ať už hrajete profesionálně, nebo rekreačně, správný míč je nezbytný. Kromě toho byste se měli vybavit také oblečením na americký fotbal, které se skládá z dresu (s vestavěnými prvky na ochranu jednotlivých částí těla) a šortek. Při tomto sportu se používají boty na americký fotbal, obvykle speciální špunty, které zaručují přilnavost k zemi. Rukavice na americký fotbal jsou také dobrou volbou, stejně jako doplňky, jako jsou napínáčky nebo pásky na ruce. Výbavu doplňuje helma amerického fotbalu s mřížkou. Výrobek poskytuje ochranu hlavy a obličeje před účinky nárazů. Užitečné jsou také chrániče na americký fotbal, tj. prvky, které chrání ramena, trup, předloktí, kolena nebo čelist.  

Výběr správného vybavení a příslušenství pro americký fotbal - základní informace 

Při výběru správného míče je důležité, aby odpovídal úrovni hry, kdy se pro začátečníky doporučují menší modely. Obvykle se jedná o tréninkové produkty, u nichž malá velikost a měkká konstrukce zajišťují rozvoj správného úchopu a techniky přihrávky. 

Oblečení na americký fotbal by mělo mít termoaktivní vlastnosti, aby dobře proudil vzduch. Šortky nebo dresy na americký fotbal by měly mít ochrannou pěnu nebo prvky na páteř, ramena nebo žebra. Výbavu doplňují boty na americký fotbal, které by měly zaručit maximální přilnavost a být vhodně zabudované. Obvykle se volí modely z pružného materiálu nebo speciální zátky pro americký fotbal. 

Přilba na americký fotbal je také nezbytnou součástí vybavení. Obvykle se vyrábí s mřížkou v přední části obličeje, která chrání hlavu a obličej. Kromě toho se rozhodněte pro chrániče ramen, předloktí, kolen nebo čelistí. Při hraní fotbalu dochází ke kontaktním a někdy i nebezpečným situacím, takže chrániče mohou minimalizovat riziko vážného zranění.  

Americký fotbal - vybavení a příslušenství od značek, na které se vyplatí sázet 

V sortimentu našeho sportovního obchodu Sportano.cz najdete míče na americký fotbal, příslušenství, oblečení i chrániče. Pokud s tímto sportem teprve začínáte, poskytneme vám potřebné vybavení a oblečení pro americký fotbal. Určitě se vyplatí vybrat si správný míč pro vaši úroveň hry a také oblečení, jako je dres, šortky, boty a rukavice. Vybavení by mělo být doplněno chrániči, které chrání jednotlivé části těla před zraněním. Řada Sportano vyniká produkty renomovaných značek, jako jsou Fox 40, EVERLAST, Wilson, Venum, Tapedesign, Shock Doctor, SELECT, Molten a McDavid. Určitě najdete to správné vybavení, a pokud budete potřebovat pomoc, využijte náš profesionální zákaznický servis. 

Rozbalit popis Sbalit popis