Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kolečkové brusle pro dospělé

Kolečkové brusle pro dospělé - vyberte si nejpohodlnější modely v internetovém obchodě Sportano 

Jízda na kolečkových bruslích je nesmírně obohacující a vzrušující a možnost trávit čas venku je bonusem navíc. Kolečkové brusle jsou vynikajícím způsobem pohybu pro dospělé i děti a jejich obliba v posledních letech roste. Klasické kolečkové brusle jsou vybaveny čtyřmi kolečky a brzdným prvkem a vyznačují se především větší stabilitou než kolečkové brusle. Často jsou také považovány za bezpečnější, zejména pro začínající bruslaře. V sortimentu obchodu Sportano.cz najdete kvalitní kolečkové brusle pro dospělé od osvědčených výrobců, jako jsou IMPALA, Playlife, FILA, Chaya a Razor.  

Kolečkové brusle pro dospělé - dámské a pánské modely 

Dámské kolečkové brusle pro dospělé jsou modely určené pro ženy, které hledají zajímavé barevné a grafické variace. Kromě toho se vyznačují mírně užším svrškem a vhodným přizpůsobením noze. Některé modely jsou určeny nejen pro rekreační jízdu, ale také pro fitness. Jedná se pak o modely s plošší podrážkou a nižším svrškem. Dospělé pánské kolečkové brusle jsou naopak objemnější výrobky a jsou přizpůsobeny větším velikostem nohou.  

Většina výrobků jsou univerzální modely, které jsou designově i barevně určeny pro muže i ženy. Jednoduše zvolte příslušnou velikost. Kolečkové brusle pro dospělé mají také větší velikost a maximální hmotnost uživatele, pokud ji výrobce uvádí. 

Kolečkové brusle a váha dospělých 

Při výběru správných kolečkových bruslí je dobré vědět, že někteří výrobci udávají maximální hmotnost uživatele. Standardní kolečkové brusle pro dospělé s hmotností nad 100 kg jsou modely pro těžší osoby a pro ty, kteří si s sebou při jízdě berou batoh nebo jiné zavazadlo, které zvyšuje zátěž. Omezení vybraných modelů kolečkových bruslí, pokud jde o maximální hmotnost uživatele, jsou způsobena použitými materiály nebo ložisky, která vydrží zatížení. 

Kromě toho nezapomeňte zvolit správnou velikost kolečkových bruslí pro dospělé, která ovlivňuje pohodlí. Příliš volné brusle nebudou dobře držet nohu, a proto nezajistí správnou stabilitu. Na druhou stranu příliš těsné brusle způsobují nepohodlí a odřeniny při jízdě. Nejlépe je pečlivě změřit velikost chodidla a porovnat ji s údaji výrobce nebo rozměry stélky. Obvykle je dobré zvolit brusle o půl velikosti větší. 

Výběr správných kolečkových bruslí pro dospělé 

Kolečkové brusle pro dospělé jsou modely, které mají čtyři kolečka ve dvou řadách, takže se jedná o dvoukolové výrobky, které vynikají svou stabilitou při jízdě. Jsou také bezpečnější a pohodlnější učební pomůckou. Při výběru kolečkových bruslí se můžete setkat s měkkými a tvrdými kolečky. Tvrdost kol se udává na stupnici tvrdosti od 0 do 100 A, přičemž čím vyšší je parametr, tím větší je tvrdost kol. Tvrdá kolečka jsou rychlejší a pomaleji se opotřebovávají, ale mají horší tlumení. Měkká kola naopak dobře tlumí a mají lepší přilnavost. Jedná se o skvělý model zejména pro začínající bruslaře.  

Při výběru kolečkových bruslí pro dospělé věnujte pozornost typu boty, která se dělí na měkkou a tvrdou. Tvrdá bota je vhodná pro rekreační a amatérské bruslení, protože mnohem lépe stabilizuje. Měkká bota je model určený pro dynamické manévry, který je zároveň lehčí a pohodlnější.  

Dalším důležitým parametrem je typ ložiska, jehož vlastnosti jsou definovány stupnicí ABEC (1, 3, 5, 7 a 9). Čím vyšší je třída ložisek kolečkových bruslí, tím pohodlnější je jejich používání, tím jsou přesnější a tím lépe fungují při různých manévrech.  

Které firmy nabízejí kvalitní kolečkové brusle pro dospělé? 

Ve Sportanu nabízíme kvalitní kolečkové brusle od výrobců, jako jsou FILA, Chaya nebo Playlife. Modely vynikají nejen robustní konstrukcí a správným střihem, ale také širokou škálou barev a grafických provedení. Určitě se budou líbit každému nadšenci do kolečkových bruslí. Pokud hledáte vhodné kolečkové brusle pro dospělé, zaměřte se na značku IMPALA, která vyniká modely se zajímavými grafickými vzory a většina výrobků je vyrobena z veganských materiálů. Vhodné pro začátečníky a středně pokročilé bruslaře.  

Zajímavým řešením jsou brusle na boty od společnosti Razor, které se nasazují na běžné boty a umožňují jejich přeměnu na brusle pro rychlý pohyb zvoleným směrem. Jsou vybavena uretanovými kolečky s utěsněnými ložisky, která zajišťují stabilitu a pohodlí.  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget