Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Inline brusle pro dospělé

Kolečkové brusle pro dospělé - vyberte si pohodlné a spolehlivé modely ve sportovním obchodě Sportano 

Teplé dny jsou vhodné pro aktivity, jako je jízda na kolečkových bruslích. Je to skvělý způsob, jak trávit volný čas venku o samotě i s blízkými. Jízda na kolečkových bruslích umožňuje spojit fyzickou aktivitu s relaxací, takže kromě správných dovedností je třeba pamatovat i na správné vybavení. V obchodě Sportano.cz najdete kolečkové brusle pro dospělé osvědčených značek, jako jsou Tempish, FILA, K2, Roces, Rollerblade, Spokey, Bladerunner, Playlife nebo Powerslide.  

Kolečkové brusle pro dospělé - výběr nemusí být složitý 

Nevíte, jak vybrat kolečkové brusle pro dospělé? Dospělé kolečkové brusle pro ženy nebo muže je třeba vybírat podle délky kolejnic, typu ložisek a koleček - to jsou nejdůležitější parametry, kterým je třeba věnovat pozornost. Nejčastěji se setkáte s kolečkovými bruslemi se 3 nebo 4 kolečky, jejichž průměr se měří v milimetrech. Čím menší kola, tím pomalejší jízda. Pokud hledáte univerzální řešení, je nejlepší zvolit kola o průměru 70 až 85 milimetrů. Tvrdost kol se naopak označuje písmenem A, které udává stupeň tvrdosti. Čím nižší je hodnota, tím jsou kola měkčí, a obvykle lze najít měkká kola od 72A do 82A. Tvrdé modely jsou stupně tvrdosti od 84A do 101A. Důležitá je také třída ložiska, kde existují označení ABEC nebo SG, ale jedná se o stejná ložiska. Rozdíl mezi nimi je ve způsobu mazání - první je mazán gelem (silikonem) a druhý tukem. Začátečníci by si měli vybrat kolečka s ložisky ABEC3 nebo ABEC5, zatímco zkušenější bruslaři by měli sáhnout po modelech s ložisky ABEC7 a ABEC9.  

Kolečkové brusle pro dospělé začátečníky 

Pokud přemýšlíte, s jakým typem kolečkových bruslí pro dospělého začít, věnujte pozornost především ložiskům, kolečkům a délce kolejnic. Výše uvedené prvky jsou rozhodující nejen pro bezpečnost, ale ovlivňují také komfort jízdy. Ideální kolečkové brusle pro dospělé začátečníky by měly mít kolečka o průměru přibližně 79-83 mm. Kromě toho je důležitá tvrdost kol, kde písmeno A označuje tento parametr. Pro lidi, kteří s kolečkovými bruslemi začínají, jsou vhodnější kolečka s tvrdostí 72A až 82A. Jedná se o měkčí modely, které kladou větší odpor a zároveň umožňují nízkou rychlost, což může být vhodné pro začátečníky. Kromě toho si vyberte brusle s ložisky ABEC nebo SG. ABEC je však oblíbenější volbou a správné brusle, se kterými můžete začít, jsou modely s ložisky ABEC 3 nebo ABEC 5. 

Válečky pro dospělé s hmotností nad 100 kg 

Při hledání vhodných kolečkových bruslí pro dospělé můžete narazit na označení týkající se maximální hmotnosti uživatele. Důvodem jsou použité materiály nebo součásti s omezenou nosností. Proto při rozhodování o vybraném modelu kolečkových bruslí věnujte pozornost hmotnosti uživatele. Pokud hledáte univerzálnější a městské válce, vyberte si freeskate válce. Jsou vyrobeny tak, aby zvládaly ostré zatáčky, ale zároveň byly obratné a pohodlné.  

Ve Sportanu najdete kolečkové brusle pro dospělé nad 100 kg od značek jako FILA, Tempish, Powerslide nebo IMPALA. Určitě najdete ten správný model, který bude vyhovovat vašim potřebám. 

Materiály pro válečky pro dospělé 

Dobré inline brusle by měly být vyrobeny z odolných materiálů a materiálů uvnitř obuvi, které zaručují správnou cirkulaci vzduchu. Nejlépe budou fungovat modely s větracími panely. Při výběru správných kolečkových bruslí byste však měli věnovat pozornost materiálu koleček. Nejběžnější jsou gumové válečky pro dospělé, tj. válečky z polyuretanu (tzv. syntetického kaučuku). Některé modely mají kolečka z plastu, jedná se především o dětské výrobky, které však mají špatnou přilnavost a odolnost. Gumová kola jsou stále vzácnější a jejich výhodou je bezpochyby to, že jsou tichá.  

Velikosti kolečkových bruslí pro dospělé a správný výběr 

Výběr správné velikosti kolečkových bruslí není vůbec jednoduchý, protože stejně jako lyžařská obuv jsou i kolečkové brusle zodpovědné za efektivní přenos energie a kontrolu. To vše se promítá do pohodlí a bezpečnosti při jízdě. Nesprávná velikost má zároveň za následek špatnou polohu nohy v botě. Konstrukce vnitřní vložky je obvykle přizpůsobena tvaru chodidla a má řadu řešení, která usnadňují její umístění. Je třeba si uvědomit, že velikost kolečkových bruslí se může výrazně lišit od velikosti, kterou nosíte u běžných bot. Před nákupem si proto změřte velikost svého chodidla a porovnejte ji s údaji od výrobce. Většina z nich poskytuje číslo stélky od 23 do 31 centimetrů nebo klasickou velikost jako u jiných bot.  

Je dobré obout si kolečkové brusle přes ponožky, ve kterých budete jezdit, a pak zkontrolovat, zda nejsou volné nebo zda není obuv příliš těsná. Tím se zabrání odření a podráždění kůže a noha musí být v botě stabilní a pohodlná.  

Značky nabízející kvalitní kolečkové brusle pro dospělé 

V sortimentu Sportano.cz najdete osvědčené modely kolečkových bruslí od značek jako K2, FILA, Bladerunner, IMPALA, Roces, Powerslide, Spokey, Tempish, Rollerblade nebo Playlife. Vybrané modely jsou vhodné pro jízdu ve městě, fitness, freeride a skatepark.  

Ceny kolečkových bruslí pro dospělé začínají na 1037-1556 Kč a mohou se vyšplhat aždo několika tisíc Kč. Vše závisí na použitých materiálech, ložiscích nebo roztocích. V první řadě je nutné přizpůsobit účel kolečkových bruslí jízdě a zvolit správnou velikost. Levné a kvalitní kolečkové brusle pro dospělé pořídíte již od 1037 Kč. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget