Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Horolezecké helmy

Horolezecké přilby jsou k dostání na Sportano.cz

Kategorie Lezecké přilby na Sportano.cz je místem s nejlepším vybavením od zkušených značek. Zde najdete přilby vybrané našimi specialisty tak, aby byla zajištěna nejvyšší úroveň ochrany za všech podmínek. Ať už jste profesionální horolezec, nebo s touto aktivitou teprve začínáte - máme pro vás tu správnou helmu. Objevte naši nabídku a zdolávejte vrcholy se Sportanem

Jak vybrat horolezeckou přilbu?

V nabídce Sportano najdete jak pánské a dámské lezecké přilby, tak i dětské lezecké přilby. Než si však vyberete model pro sebe, měli byste zjistit, kterým prvkům byste měli věnovat pozornost. 

Materiál

Z hlediska použitých materiálů se přilby obvykle dělí na pěnové a hybridní. Ty první jsou vyrobeny z pěnového polystyrenu a jejich charakteristickým rysem je lehkost. Obvykle jsou pokryty velmi tenkou vrstvou polykarbonátu, díky čemuž jsou méně odolné proti poškození než hybridní přilby, ale jejich nízká hmotnost je vhodná pro náročné lezecké cesty. Hybridní přilby jsou naopak speciální modely. Jsou pevné a odolné díky svému plášti, který je obvykle vyroben z materiálu ABS. Pěnový polystyren pokrývá pouze vnitřní stranu. 

Ochranná opatření

Za zmínku stojí také doplňková ochrana přilby. Některé modely nabízejí například horní a boční ochranu a také posuvnou ochranu ventilačního systému, takže vám do hlavy nepronikne ani malý kámen. 

Schválení

Každá horolezecká přilba musí splňovat normu EN 12492, což znamená, že se jedná o sportovní přilbu poskytující ochranu při lezení. Toto označení ji mimo jiné odlišuje od ochranných přileb pro práci ve výškách. 

Úprava

Velmi důležitý je způsob, jakým je přilba nastavitelná a jakým ji lze přizpůsobit velikosti hlavy uživatele. Systém nastavení by měl být jednoduchý a rychle použitelný. Pokud máte dlouhé vlasy, poohlédněte se po přilbách s nastavovacím systémem, který vám umožní nosit vlasy v culíku nebo nízkém drdolu

Větrání

Výběr ventilačního systému závisí na povětrnostních podmínkách, ve kterých hodláte lézt. Pokud budete přilbu používat v létě, doporučujeme zvolit přilbu s otevřeným ventilačním systémem. Čím více otvorů přilba má, tím lepší je proudění vzduchu. Pokud plánujete lézt pouze v zimě, není větrání tak nutné. 

Nejlepší horolezecké přilby profesionálních značek

Jakou horolezeckou přilbu si můžete koupit ve Sportanu? V naší nabídce jsme shromáždili modely od značek jako Climbing Technology nebo Grivel. Každý z nich se vyznačuje vysokou kvalitou materiálů a zaručuje dokonalou ochranu při lezení. Když si objednáte u společnosti Sportano, můžete si být jisti, že váš produkt bude odeslán do 24 hodin - a to vaším oblíbeným způsobem doručení. Využijte výhod pohodlných plateb a v případě nespokojenosti nebo změny názoru zboží bez problémů vraťte. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget