Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Řetězy na kolo

Řetězy na kolo - odolné a spolehlivé modely v obchodě Sportano 

Řetěz jízdního kola je jednou z nejdůležitějších součástí jednokolky a jeho správná montáž a stav ovlivňuje pohodlí a bezpečnost jízdy. Převádí sílu vyvinutou svaly do pohybu celého kola, proto je důležité dbát na jeho používání. Pokud hledáte vhodný řetěz na kolo, ve Sportanu nabízíme širokou škálu produktů od renomovaných výrobců, jako jsou KMC, Shimano, SRAM, CeramicSpeed nebo DARTMOOR. Zvolte správný řetěz z hlediska počtu článků a počtu řad, aby správně pasoval na váš model kola.  

7, 8, 9 nebo 10 řad - typy řetězů pro jízdní kola 

Řetězy na jízdní kola je třeba rozdělit podle šířky, tj. počtu řad (převodů - ozubených kol), a na základě toho zvolit vhodný typ výrobku. Rozlišují se jednorychlostní řetězy, které se používají na kolech bmx, ostruhových kolech a často na městských kolech s přehazovačkou uvnitř zadního náboje.  

Pětirychlostní cyklistický řetěz, šestirychlostní cyklistický řetěz, sedmirychlostní cyklistický řetěz a osmirychlostní cyklistický řetěz jsou výrobky používané pro MTB kola s nižším skupinovým pohonem nebo silniční kola. Devítirychlostní řetěz, desetirychlostní řetěz a jedenáctirychlostní řetěz jsou určeny pro moderní typy jednokol, jako jsou silniční, horská nebo trekingová kola. Dvanáctirychlostní řetěz je naopak řešení, které se používá u pokročilých hnacích ústrojí. Nejčastěji se používají na kolech MTB a gravel, kde široký rozsah převodů umožňuje vynechat přední přehazovačku. 

Čištění a péče o řetěz jízdního kola 

Pokud vás zajímá, jak vyčistit řetěz jízdního kola, měli byste ho nejprve očistit od zbytků starého maziva a nečistot. K tomu je nejlepší zvolit odmašťovací přípravky nebo extrakční benzín, které účinně odstraní skvrny. Systematické čištění řetězu jízdního kola a jeho údržba zajistí správnou funkci pohonu a zároveň prodlouží jeho životnost. Řetěz je třeba po každé jízdě očistit od bláta nebo písku, které ovlivňují životnost součásti. Jakmile je řetěz suchý, je dobré vyčistit přední a zadní řetězová kola hadříkem a odmašťovacím prostředkem. Řetěz je také vhodné mazat speciálními přípravky - mokrými, suchými nebo univerzálními, které odpovídají jízdním podmínkám.  

Jak vybrat správný řetěz na kolo? 

Při výběru správného řetězu je důležité, aby odpovídal třídě kazety a klikové sady, kterou na kole používáte. Pokud hledáte nový řetěz, jeho délka se měří počtem článků. Někdy je třeba ji zkrátit, protože nový kus nemá vždy správný rozměr. Standardní délka je 114 až 118 článků. Kromě toho zkontrolujte počet ozubených koleček nebo řad, které jsou v kazetě nebo volnoběžce. Tím se určí šířka řetězu. V případě délky zůstává ve většině případů konstantní, ale šířka se také rozlišuje na vnější šířku (udávanou v palcích) a vnitřní šířku článku (udávanou v milimetrech).  

Velikosti řetězů pro jízdní kola 

Při výběru řetízku se můžete setkat se dvěma rozměry: délkou (počtem článků) a šířkou. Šířka řetězu jízdního kola se obvykle udává v rozmezí od 3/32 do 11/128 palce. Pro správnou volbu šířky je třeba spočítat počet řad neboli řetězových kol na kazetě zadního kola. Pokud jde o délku, nejdůležitější je životnost přehazovačky a hladký chod pohonu. Pokud je řetěz příliš krátký, může dojít k přetížení celého napínáku. Na druhou stranu příliš dlouhý řetěz bude při jízdě padat, což bude velmi těžkopádné. Standardní délka řetězu pro jízdní kola je 114 až 118 článků, k dispozici jsou však i delší modely.  

Značky nabízející kvalitní řetězy pro jízdní kola 

Ve Sportanu máme široký výběr cyklistických řetězů profesionálních značek KMC, Shimano, SRAM, CeramicSpeed nebo DARTMOOR, které se vyznačují moderní technologií a vysokou kvalitou komponentů. Nabízíme řetězy pro jízdní kola od jednorychlostních až po dvanáctirychlostní a s velkým počtem článků, abyste mohli správně přizpůsobit výrobek svému typu kola. U nás najdete zlatý řetěz na kolo a barevný řetěz na kolo, který přispívá k estetické hodnotě vašeho jednokolky. Pokud si nejste zcela jisti, který model bude vhodný - využijte náš zákaznický servis. V případě, že vybraný produkt nesplňuje vaše očekávání, můžete jej do 30 dnů vrátit! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget