Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Membránové kalhoty

Membránové kalhoty - pohodlné a spolehlivé modely v obchodě Sportano 

Venkovní aktivity vyžadují správné oblečení, které chrání před chladem, deštěm nebo větrem. Membránové kalhoty jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají styl určený do nepříznivých podmínek. V našem obchodě Sportano.cz najdete kvalitní dámské, pánské a dětské membránové kalhoty od prověřených značek, jako jsou The North Face, Salewa, Columbia, CMP, Black Diamond, Arc'teryx, Marmot nebo Peak Performance

Membránové kalhoty - hodí se častěji, než si myslíte. 

Kalhoty s membránou se hodí pro všechny aktivity, jako je trekking nebo turistika v horách, a vše závisí na typu použitých materiálů. Membrána je typ povlaku se speciálními otvory, které zajišťují ochranu proti průchodu deště nebo sněhu. Kromě toho je navržen tak, aby účinně odváděl vlhkost ven, takže se tělo příliš rychle nezahřívá. Kalhoty s takovou úpravou jsou určeny pro jakoukoli fyzickou aktivitu, která probíhá v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Široká nabídka modelů umožňuje používat kalhoty s membránou v létě i v zimě. 

Trekingové, lovecké kalhoty nebo kalhoty do deště - typy kalhot s membránou 

Mezi typy kalhot s dodatečným zateplením nebo speciální vrstvou najdete trekové kalhoty s membránou nebo kalhoty do deště s membránou. Trekingové styly mají speciální membrány po celé délce nebo v místech náchylných k prochladnutí. Jejich pružný střih neomezuje v pohybu a poskytuje dostatečnou ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Naproti tomu kalhoty do deště mají membrány s vodoodpudivou vrstvou nebo technologií DWR, která umožňuje vodě stékat po povrchu tkaniny. Existují také lovecké kalhoty s membránou - určené pro výlety do terénu ve srážkách nebo silném větru. Jsou většinou v neutrálních barvách a účinně zabraňují pronikání vlhkosti dovnitř. Na trhu najdete také softshellové kalhoty s větruodolnou membránou, která chrání před chladem a silnými poryvy větru.  

Lze také rozlišovat mezi dámskými a pánskými membránovými kalhotami, které se liší střihem nebo použitými barevnými variantami. 

Výběr spolehlivých membránových kalhot 

Při výběru správných membránových kalhot je důležité věnovat pozornost konstrukci kalhot, konkrétně použitému laminátu - mezi vnější a vnitřní vrstvou je obvykle umístěna membrána. Dvouvrstvá (2L) membrána je kombinací membrány a vnější vrstvy, přičemž vnitřní stranu nejčastěji chrání podšívka. Konstrukce 2,5L je tvořena membránou kombinovanou s vnější vrstvou a místo podšívky je zde výztuha. Naproti tomu třívrstvá konstrukce neboli 3L je tkanina trvale spojená s membránou a podšívkou. Pokud chcete, aby vás kalhoty účinně chránily před vodou, zkontrolujte také voděodolnost daného oděvu. Vodotěsnost se měří ve vodních sloupcích a uvedené hodnoty jsou v milimetrech. Kalhoty s tloušťkou nad 10 000 mm chrání tkaninu před nasáknutím vodou i při silném dešti. Důležitým parametrem je také prodyšnost, kde se nejčastěji vyskytuje jednotka g H20/m2.  

Membránové kalhoty - z jakých materiálů jsou vyrobeny? 

Kalhoty s membránou jsou obvykle vyrobeny ze syntetických materiálů, jako je polyester, nylon nebo směsi syntetických tkanin. Toto řešení poskytuje především lehkost a dostatečnou ochranu před chladem. Oblíbené jsou také kalhoty s vodoodpudivou vrstvou DWR, která se často používá u softshellových kalhot. Vodoodpudivá vrstva zajišťuje, že kapky deště nebo sněhu stékají po povrchu látky a kalhoty zůstávají suché. Pokud hledáte správný střih, vyberte si kalhoty s membránou GORE-TEX®. Z této tkaniny je vyrobena většina outdoorového oblečení, obuvi a doplňků. Zaručuje vysokou úroveň nepromokavosti, ochranu proti silným poryvům větru, chladu a zároveň zajišťuje správné proudění vzduchu. 

Značky nabízející kvalitní membránové kalhoty 

Ve sportovním obchodě Sportano.cz najdete kvalitní membránové kalhoty od značek jako Arc'teryx, The North Face, Salewa, CMP, Marmot nebo Peak Performance. Většina modelů trekingových kalhot s membránou je navržena s technologií GORE-TEX®, která zaručuje vysokou úroveň odolnosti proti vodě a větru. Naproti tomu kalhoty Softhshell využívají membrány, které chrání před větrem a chladem.  

Pokud hledáte kalhoty do deště s membránou, podívejte se na vybrané modely Columbia s technologií Omni-Tech™, která zajišťuje vynikající vodoodpudivost a maximalizuje prodyšnost tkaniny, aby odváděla přebytečnou vlhkost. Styly Black Diamond jsou vybaveny výše zmíněnou povrchovou úpravou DWR, která umožňuje vodě stékat z povrchu tkaniny. 

Rozbalit popis Sbalit popis