Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Magnesium

Magnesia - vyberte si tu správnou ve sportovním obchodě Sportano

 V tekutém stavu, v prášku nebo třeba v kostce? Kategorie magnézia na Sportano.cz nabízí široký výběr různých druhů anorganických chemických sloučenin ve formě bílého prášku, které zefektivní lezení nebo posilování. S magnéziem zlepšíte svůj úchop kamenů, tyčí nebo činek a odstraníte problém mokrých rukou. 

Tekutý, kostkový nebo práškový - druhy magnézia dostupné na trhu 

Magnézie neboli hydroxid uhličitý hořčíku je bílý prášek, který zlepšuje jistotu úchopu břemene (např. činky) nebo horolezeckého panelu. Absorbuje vlhkost a pot, a tím snižuje riziko uklouznutí rukou. Je důležitá i z psychologického hlediska při lezení na jištění nebo boulderingu - sáhnutím po magnéziu získáte chvilku na uvolnění a relaxaci.  

Magnéziový prášek

Tradiční forma magnézia, ve sportovních kruzích označovaná jako "bílá odvaha". Mletý prášek se nanáší snadno a rychle - stačí vložit ruce do speciálního sáčku, nabrat požadované množství a rozetřít ruce. Nevýhodou práškové magnézie je vysoká prašnost. 

Hořčík v kostce

Magnézium v kostkách vyžaduje před použitím rozdrcení příslušné dávky (v závislosti na potřebách a preferencích). Umožňuje rychle a rovnoměrně pokrýt vnitřní stranu dlaně.  Při výběru bílého prášku v této formě se vyplatí zohlednit spíše hmotnost balení než velikost kostky (někdy je menší velikost účinnější a déle vydrží). 

Magnéziová koule

Magnézium v kuličce je ukryto v látkovém sáčku pro snadné dávkování. Pro aplikaci jednoduše otřete sáček o ruce a přitlačte jej, dokud nedosáhnete dostatečného krytí. Pro lezecké stěny se často volí kvůli nízké prašnosti a nízkému riziku rozlití. 

Kapalný hořčík

Tekutá magnézie je kombinací práškové magnézie a alkoholu, což vede k nízké prašnosti a pohodlné aplikaci. Zůstává na pokožce poměrně dlouho, a proto je účinný. Při použití tekutého magnézia je nutné nádobu předem protřepat, aby měla stejnoměrnou konzistenci. Nevtírejte jej, dokud se zcela nevstřebá - na pokožce by měl zůstat lehký film. Tekutá magnézie se dobře osvědčuje při pole dance (tj. tanci u tyče s využitím akrobatických prvků). 

Magnézie - na co se zaměřit při nákupu? 

Výběr konkrétního typu magnézia závisí nejen na individuálních preferencích. Někdy je to dáno požadavky například majitelů horolezeckých panelů, kteří povolují použití pouze tekutého magnézia nebo lepicích kuliček.  V případě tekutého magnézia věnujte pozornost době schnutí - čím kratší je, tím více času máte na trénink nebo lezení po více skalách. 

Důležitým prvkem je sáček na magnézium, který usnadní jeho skladování, používání a přepravu. Měla by se uživateli pohodlně držet v ruce a těsně těsnit, nejlépe v podobě pásku. 

Na Sportano.cz najdete oblíbené magnézium, které bude vyhovovat vašim potřebám, ať už skáčete o tyči, tančíte u tyče, zvedáte činky nebo trénujete na lezecké stěně. 

Rozbalit popis Sbalit popis