Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Surfovací prkna

Surfovací prkna - vyberte si dokonalý model v obchodě Sportano 

Surfování je skvělou aktivitou na začátku vodního dobrodružství. Především zlepšuje koordinaci pohybů, buduje dobrou kondici a dodává větší jistotu při kontaktu s vodou. Kromě dostatečné fyzické kondice a přípravy budete potřebovat také základní vybavení, jako je surfovací prkno. Vybírá se podle typu surfování, úrovně dovedností a výšky nebo hmotnosti, takže máte jistotu, že budete používat bezpečné a pohodlné vybavení. Ve Sportanu najdete surfová prkna profesionálních značek, jako jsou JOBE a Lib Tech

Pro děti, nafukovací, motorová nebo dřevěná - typy surfů 

Surfovací prkno by mělo být především přizpůsobeno osobě, která ho bude používat. Délka, šířka, tvar a materiál konstrukce jsou nesmírně důležité, abyste si mohli být jisti, že používáte kvalitní vybavení. Mezi surfovými prkny existuje několik hlavních typů.  

  • Shotboard - jedná se o krátké prkno (do délky 210 cm), dobře tvarované a se zjednodušenou konstrukcí pro lepší vjezd do vln. 
  • Longboard - jak už název napovídá, jedná se o delší verzi prkna, která zaručuje stabilitu a tuhost a také snadnou ovladatelnost ve vlnách. 
  • Funboard - je přechodná verze prkna mezi shotboardem a longboardem. Má užší hrany a dobře poslouží lidem, kteří chtějí přejít z kratšího prkna na delší. 
  • Fishboard - krátké prkno s výrazným tvarem, obvykle také úzké, aby se dalo používat i za nepříznivých vodních podmínek.  

Kromě nich zde najdete nafukovací surfová prkna, která se snadno a pohodlně přepravují a skladují, a také surfová prkna pro děti. Vyznačují se mnohem menšími rozměry a tvarem, takže jsou nejvhodnější pro nejmenší milovníky vodních sportů. Pokud hledáte modernější vybavení, vyberte si motorový surf a elektrický surf, které vám usnadní klouzání po vlnách a umožní pohodlně měnit režimy. 

Surfová prkna zahrnují: dřevěná prkna (pro skimboarding, tj. "vrhání se" do vln a klouzání po nich) a prkna vyrobená z pěny, laminátu, skelných a uhlíkových vláken a epoxidu.  

Jak si vybrat správné surfové prkno?  

Nejdůležitějším parametrem při výběru desky je její výtlak (udávaný v litrech), přičemž každý typ desky má jiné hodnoty. U shotboardu to bude přibližně 30-40 litrů, u funboardu 40-60 litrů a u longboardu přibližně 60-100 litrů. To pomáhá určit, jak se bude deska chovat, když si na ni uživatel lehne. Menší ponor také klade menší odpor a usnadňuje pohyb po vodní hladině. Kromě toho je třeba vzít v úvahu tělesnou hmotnost, která rovněž ovlivňuje vztlak. 

Pokud jde o materiál desky, obvykle se rozlišuje mezi pěnou, která je bezpečná a měkká, takže nezpůsobuje odřeniny a je ideální pro začátečníky. Má však vyšší hmotnost a je větší, takže se může obtížně přepravovat. Naproti tomu desky z laminátu nebo epoxidu jsou mnohem rychlejší a ovladatelnější než desky z pěny. Je odolnější a umožňuje surfovat na větších vlnách. U některých desek najdete také materiály, jako je sklolaminát nebo uhlíková vlákna, které přispívají k nižší hmotnosti zařízení. Pro skimboarding, tedy klouzání po vlnách, se dobře hodí prkno z dřevěného materiálu.  

Jak si vybrat první surfové prkno pro začátečníky? 

Velikost surfového prkna pro začátečníky by měla být přizpůsobena potřebám jednotlivce, aby neměl problémy s ovládáním vody a zároveň nebyl příliš rychle odraden od učení se tomuto sportu. Příliš malá deska může způsobit potíže s udržením se na desce. Proto si vyberte dostatečně dlouhé a široké prkno se zaoblenými hranami - další modely použijte, až zvládnete všechny základy. Správná délka vybavení je přibližně 210-260 cm. 

Surfovací prkno pro začátečníky vyrobené z pěnového materiálu bude díky svému tvarování dobře fungovat. Je určen pro klidnější podmínky na vodě. Můžete se také rozhodnout pro nafukovací surf, který při přepravě nezabere mnoho místa a snadno se skladuje.  

Jak vybrat surfovací prkno pro své dítě? 

Pokud chcete svému dítěti koupit surfovací prkno, mělo by být co nejvhodnější vzhledem k jeho výšce a hmotnosti. Zde se můžete poohlédnout po modelech z pěny, která snáze zachycuje vlny a díky měkkému materiálu je její používání bezpečné. Před použitím tvrdých dřevěných nebo laminátových desek to bude perfektní.  

Surfovací prkna - na které značky se vyplatí vsadit? 

Ve Sportanu najdete vysoce kvalitní surfové produkty značky Lib Tech, které jsou vyrobeny z pěny, uhlíkových vláken a skelných vláken. Některé modely mají speciálně prodloužený ocasní blok a příď a také konkávní dno pro lepší klouzání po vlnách. Naproti tomu značka JOBE nabízí lehké výrobky s pěnovým jádrem a pohodlnou prohlubní na rameni. Pokud chcete trénovat skimboarding, tedy klouzání po vlnách, bude pro vás ideální dřevěné surfové prkno značky JOBE, které je vyrobeno z 9 vrstev javoru. Všechny produkty výše uvedených značek najdete v různých velikostech a kapacitách, takže můžete zařízení přizpůsobit svým potřebám. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget