Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Přívlačové vlasce

Vlasce a pletené šňůry v nabídce Sportano.cz

V sortimentu Sportano najdete nejkvalitnější přívlačové šňůry a pletenky vyrobené průkopníky rybářského trhu. Jsou vyrobeny precizně, s využitím moderních a inovativních technologií. Na našich webových stránkách jistě najdete ideální vybavení pro své požadavky.

Spiningové pletenky pro rybáře

Spiningové pruty budou nejlépe fungovat v rukou zkušených rybářů, kteří snadno využijí jejich plný potenciál. Jsou ideální pro lov na dlouhé vzdálenosti. Kvalitní pletenky umožňují rybáři přesné náhozy a dobrou indikaci záběru.

Prýmky jsou vyrobeny z polyethylenových vláken - extrémně tenkých a hustých. Tato vlákna se pak vzájemně spojují a vytvářejí pevný a neroztažitelný oplet. Prýmky dostupné ve Sportanu se prodávají v různých délkách a s různým počtem pramenů. Čím nižší počet vláken pletená šňůra má, tím hlasitěji zní. Je však také mnohem odolnější vůči mechanickému poškození, například oděru. Splétané šňůry s velkým počtem pramenů jsou podobné běžným monofilním šňůrám s kulatým průřezem. Jsou však méně odolné vůči poškození a znehodnocení.

Díky své odolnosti si pletené šňůry vybírají rybáři lovící v obtížných vodních plochách plných vegetace a jiných překážek, kde je při zdolávání ryby často nutné použít větší sílu. Při rozhodování o koupi splétaného vlasce je třeba vzít v úvahu, že ne na všech vodních plochách je lze použít. V některých soukromých rybářských oblastech platí zákaz používání pletených šňůr shora dolů, protože mohou být pro některé ryby nebezpečné.

Nejlepší spinningové šňůry známých značek

Monofily, které jsou v naší nabídce, jsou přizpůsobeny různým úrovním rybářů, což je činí velmi univerzálními. Jsou ideální jak pro přívlač, při které se loví dravé ryby, tak pro rekreační lov býložravých ryb.

Monofilní vlasce určené pro spinningový rybolov se vytvářejí tavením nylonu a jeho vytlačováním pomocí speciální trysky. Materiál se poté vytvaruje do monofilamentu a získá vlastnosti, jako je odolnost proti oděru. Monofily mají vysokou pevnost i při použití těžkých zátěží, takže jsou dobrou volbou pro začátečníky a rybáře lovící na krátkou vzdálenost. Nevýhodou monofilních vlasců je, že na rozdíl od pletené šňůry hůře signalizují záběr, což může být problematické při lovu na delší vzdálenost.

Při rozhodování o koupi vlasce se vyplatí zvážit také jeho barvu. Nejuniverzálnější bude barva camou, která se dokonale maskuje na dně bahnité vodní plochy a přizpůsobí se každé denní době. Univerzální volbou je také bezbarvá linka. V sortimentu Sportano najdete také spinningové příslušenství, jako jsou fluorokarbonové vlasce, které jsou pro rybáře dobře viditelné a pro ryby, jako jsou okouni, candáti nebo štiky, téměř neviditelné.

Rozbalit popis Sbalit popis