Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Přívlačové pruty

Přívlačové pruty: Objevte nejvyšší kvalitu na Sportano.cz

Rybaření pomáhá zklidnit mysl, uvolnit se a trénovat trpělivost a všímavost. Je to také skvělý způsob, jak trávit čas o víkendu ráno. Bez ohledu na to, jaký je váš oblíbený způsob rybaření, na Sportano.cz najdete vybavení přizpůsobené vašim potřebám, které zaručuje rybaření na nejvyšší úrovni. Vybavení nabízené značkami jako Abu Garcia, DAM nebo Berkley je zárukou nejvyšší kvality výrobků, které jsou připraveny čelit výzvám jakéhokoli stylu rybolovu. 

Přívlačové pruty: typy a použití

Přívlačové pruty jsou typem výrobku uzpůsobeného k lovu dravců. Charakteristickým znakem tohoto stylu je používání prutů dlouhých 1,5 až 3 metry a nástrah imitujících malé ryby. Mezi tyto nástrahy patří malé gumové rybky zvané rippery a twistery a plastové nebo dřevěné woblery. U přívlačových prutů je navíc důležité používat pletené šňůry, které jsou pro ryby méně viditelné než tradiční monofil a hlavně jsou odolnější. Musí být připraven na dravé ryby, jako je sumec, candát nebo štika. 

V této kategorii prutů rozlišujeme výrobky přizpůsobené různým formám spiningu. Na trhu najdete pruty pro přívlač: těžké, střední, lehké a ultralehké. Liší se délkou prutu (delší část prutu, ke které je připevněn zbytek sady, např. naviják), hmotností nástrahy a použitím. 

Těžké přívlačové pruty jsou výrobky s délkou prutu od 2,5 do 3 metrů. Budou dobře fungovat s těžšími nástrahami do 70 gramů a silným pleteným vlascem. Projdou testem jako přívlačové pruty na štiky nebo sumce. Vhodné také pro rybolov v moři. 

Střední přívlačové pruty jsou vhodné pro nástrahy do 30 gramů a délku prutu do 2,7 metru. Jsou ideální pro lov středně velkých ryb. 

Lehký spinning se vyznačuje pruty o délce 1,7 až 2,5 metru. Při tomto typu přívlače se používají nástrahy o nízké hmotnosti do 10 gramů. Používá se k lovu pstruhů nebo cejnů. 

Ultralehký přívlačový prut používaný s nástrahami do 3 gramů a délkou prutu do 2,3 metru. Vyznačuje se použitím navijáku s možností velmi rychlého navíjení

Další věcí, kterou je třeba mít na paměti při výběru přívlačového prutu, je typ navijáku. Měla by být pevná, středně velká nebo velká a vyrobená z odolného materiálu, například z uhlíkových vláken nebo nerezové oceli

Nejlepší přívlačové pruty profesionálních značek

Rybaření je sport, který vám přinese největší potěšení s dobře zvoleným vybavením od nejlepších výrobců na trhu. Skvěle padnoucí rukojeti, estetický vzhled a vodítka z nerezové oceli - to jsou přívlačové pruty značky Abu Garcia

Mezi výrobci rybářských prutů nelze opomenout nejstaršího z nich, značku DAM. Společnost byla založena v 19. století a od svého vzniku dodává rybářské pruty a příslušenství nejvyšší kvality. Jejich výrobky jsou vyrobeny z odolných materiálů, jako jsou uhlíková vlákna

Značka Berkley nabízí zákazníkům vysoce kvalitní víceúčelové pruty s rychlou akcí a prvotřídní uhlíkovou konstrukcí s praktickými pěnovými rukojeťmi. 

Rozbalit popis Sbalit popis