Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Šňůry a pletenky na sumce

Sumec pletenky a vlasce v nabídce Sportano.cz

Správná pletená šňůra nebo sumcová šňůra je při rybolovu velmi důležitá. Při výběru je nejdůležitější věnovat pozornost parametrům, jako je pružnost, tloušťka nebo roztažitelnost. Sumec je velká ryba, která vyžaduje silné vybavení, jež odolá stokilovému soupeři. Kvalitní sumcový pletený vlasec je v tomto případě klíčový, protože je zodpovědný za úspěch úlovku. 

V obchodě Sportano.cz najdete široký výběr pletených šňůr a sumcových šňůr z pevných materiálů. Slušné vlasce jsou vhodné pro lov sumců za všech podmínek. S výrobky od prvotřídních výrobců rybářských produktů si můžete být jisti, že vaše úlovky budou úspěšné. 

Sumcové pletenky pro rybáře

Pro lov sumců jsou nejlepší silné pletené šňůry, které vydrží tahání těžkých sumců. Sumcový pletený vlasec se vyznačuje pevnou výrobou, díky které si rybář může být jistý, že i při střetu s největším exemplářem zvládne přívlač. Čím dalším by se měl vyznačovat ideální sumcový cop? 

Odolnost

Pletená šňůra na sumce musí být odolná proti oděru. Lov sumců je velkou výzvou, při které se musíte vypořádat s velkými exempláři dravých ryb, které agresivně loví návnadu, což činí vlasec náchylným k poškození. 

Rozšiřitelnost

Při lovu sumců je důležité, aby se použitý monofil nebo pletená šňůra vyznačovaly co nejmenší průtažností. Příliš pružné šňůry se mohou během boje se sumcem přetrhnout. Tuhý vlasec pomůže při vytahování ryby, aby byl úlovek úspěšný. 

Velikost

Sumec je dravá sladkovodní ryba, která váží více než 100 kg, a proto musí být pletené šňůry, které používáme k lovu, silné. Pro lov sumců se nejčastěji používají pletené šňůry o průměru 0,40 mm. Tento typ vlasce nám umožní chytit kníratého krále vod, který se bez milosti vrhá na nástrahy. 

Síla

Při lovu sumců je třeba dbát také na odolnost pletené šňůry, která je v případě lovu sumců mnohem vyšší než u jiných druhů rybolovu. Profesionální rybáři často používají tak odolné šňůry, jako je např. 100 kg sumcová pletená šňůra. 

Šňůry na sumce: jakou zvolit?

Šňůra vyrobená z pevných a kvalitních materiálů zajistí správné nahození a vytažení tak velké ryby, jako je sumec. V závislosti na vašich preferencích je třeba zvolit sumcový vlasec nebo pletenou šňůru podle stylu lovu a individuálních preferencí rybáře. Jaké pletené šňůry a vlasce pro lov sumců bych měl zvolit? 

Především musí být linka vyrobena z pevného materiálu. Pouze odolný vlasec je odolný vůči všem druhům odřenin, kterým musí rybář při lovu sumce čelit. Je třeba také pamatovat na výběr správného vybavení pro největší cílovou rybu

V obchodě Sportano.cz najdete široký výběr sumcových šňůr a pletených šňůr, které jsou určeny pro všechny podmínky a všechny způsoby lovu sumců. Přední výrobci vybavení pro lov sumců, jako jsou MADCAT a Black Cat, dbají na to, aby rybářské vybavení bylo vyrobeno z nejkvalitnějších materiálů a přizpůsobeno náročným podmínkám při lovu. Takové vybavení pomůže amatérům objevit novou úroveň rybolovu a profesionálům dosáhnout nových úspěchů při lovu největších exemplářů ryb. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget