Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Navijáky na kapry

Kaprařské navijáky: nejlepší modely na Sportano.cz

Jedním z nejoblíbenějších druhů rybolovu je lov kaprů. Trh se specializovaným vybavením pro lov kaprů je velmi široký. Správné vybavení je polovina úspěchu - velmi důležitým prvkem je kaprařský naviják, který rozhoduje o tom, zda se vám podaří úspěšně ulovit rybu. Sportano.cz nabízí nejkvalitnější kaprařské navijáky od výrobců, kteří se na tuto oblast specializují. Profesionální vybavení na Sportano.cz vám pomůže při amatérském i profesionálním rybolovu

Jaký naviják pro lov kaprů zvolit? Nejoblíbenější typy

Kaprové navijáky jsou nezbytnou součástí rybářského prutu pro lov kaprů. To představuje velkou výzvu vzhledem k hmotnosti a rychlosti těchto ryb. Výběr správného vybavení pro lov kaprů je velmi důležitý pro úspěšný úlovek. Jaký naviják na kapry byste si měli vybrat, aby vyhovoval vašim individuálním preferencím? Zde je přehled nejoblíbenějších kaprových navijáků, které jsou ve světě rybářů vysoce ceněny.

Kaprový naviják s přední brzdou

Kaprový naviják s přední brzdou je určen pro rekreační rybolov. Modely jsou vyrobeny z odolných materiálů a mají kovové tělo a rotor, takže jsou vhodné pro práci se silnými vzorky. Jsou vybaveny 5 utěsněnými ložisky z nerezové oceli a axiálním ložiskem, které zajišťují hladký chod i u těch nejtěžších vzorků. 

Kaprařské navijáky s volnou výbavou

Profesionální kaprové navijáky jsou vyrobeny z pevných materiálů, které umožňují vláčet těžké kapry. Navijáky s volnou cívkou se liší svou velikostí a mají dvě brzdy: jednu přední a jednu volnou. Díky této funkci je možné volně vytahovat vlasec z cívky navijáku a nastavit odpor, kterému musí ryba čelit. Společnost z Yorku se specializuje na pevné navijáky typu Big Pit, které jsou určeny pro speciální úkoly. Jejich vybavení je vybaveno systémem plynulé oscilace S-Curve, díky kterému je uspořádání linky vždy správné. Navijáky tohoto typu si poradí s jakýmikoliv podmínkami - jsou schopny zdolat i ty největší kapří exempláře na velké vzdálenosti. 

Rybářské navijáky pro dlouhé náhozy

Lov kaprů vyžaduje speciální vybavení, které odolá odporu těžkých ryb. V případě dlouhých náhozů nad 100 metrů potřebujete speciální navijáky, které vám účinně pomohou chytat ryby na tuto vzdálenost. Kaprařské navijáky pro dlouhé náhozy musí být mnohem lehčí než například navijáky s volnou cívkou, které neumožňují nahazovat dostatečně daleko a také jemně, aniž by ryby vyplašily. Naviják pro daleké nahazování proto musí být lehký, s podlouhlým tvarem a vyváženým těžištěm, aby bylo možné nástrahu nahazovat co nejdále. Navijáky Penn jsou pro tyto účely ideální. Jsou vyrobeny z hliníku, jsou pevné a zároveň lehké. Modely Penn jsou vybaveny brzdným systémem proti zpětnému chodu a 5 kuličkovými ložisky, která snižují tření a udržují hladký chod cívky. Komfortní modely jsou navíc vybaveny ergonomickou rukojetí, aby se s prutem pracovalo co nejpohodlněji. 

Rozbalit popis Sbalit popis