Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Triatlonové helmy

Triatlonové přilby - odolné modely od Sportano 

Triatlon je sport, který kombinuje plavání, jízdu na kole a běh. Každý z těchto sportů vyžaduje specializované vybavení a v případě cyklistiky hraje klíčovou roli přilba. Triatlonové přilby jsou navrženy speciálně pro triatlonisty, aby zajistily bezpečnost i optimální výkon.

Ve sportovním obchodě Sportano najdete kvalitní triatlonové přilby renomovaných značek, jako jsou Giro, ABUS, HJC, UVEX nebo Rudy Project.

Konstrukce a vlastnosti triatlonových přileb 

Když mluvíme o triatlonových helmách, máme na mysli jedny z technicky nejvyspělejších sportovních doplňků, které jsou dnes sportovcům k dispozici. Triatlonové přilby jsou jedinečné nejen svým vzhledem, ale především technologiemi a řešeními, které se skrývají pod jejich povrchem. Jsou navrženy tak, aby splňovaly jedinečné potřeby triatlonistů, kteří závodí v různých podmínkách a na různých vzdálenostech, od krátkých sprintů až po kompletní ironmanské distance.

Hlavním materiálem používaným pro triatlonové helmy je polykarbonát, který kombinuje lehkost s pevností. V mnoha přilbách se používají také vrstvy kompozitních materiálů, jako jsou uhlíková vlákna, které poskytují dodatečnou pevnost, aniž by zvyšovaly hmotnost. Tvar přilby je záměrně navržen tak, aby byl co nejvíce aerodynamický. Na rozdíl od standardních cyklistických přileb, které jsou kulatější, mají triatlonové přilby často oblejší tvar s prodlouženou zadní částí, která pomáhá snižovat odpor vzduchu.

A nezapomeňte na hledí a štíty, které jsou často součástí triatlonových přileb. Nejenže chrání oči před větrem, hmyzem nebo sluncem, ale také zlepšují aerodynamiku. Dalším klíčovým prvkem je ventilační systém. Přestože jsou triatlonové přilby ve srovnání s běžnými cyklistickými přilbami více "uzavřené", výrobci použili inovativní řešení, aby zajistili dostatečné proudění vzduchu a zároveň snížili aerodynamický odpor.

Výhody nošení helmy při triatlonu 

I kdyby bezpečnostní předpisy nevyžadovaly nošení přilby při jízdě na kole v triatlonu, mnoho sportovců by si ji stejně zvolilo. Proč? Protože výhody nošení přilby nelze přeceňovat. V první řadě je to bezpečnost. Triatlonové přilby jsou navrženy tak, aby v případě pádu co nejvíce rozptýlily energii nárazu a chránily tak hlavu před zraněním. I drobná nehoda při nízké rychlosti může vést k vážnému poranění hlavy, pokud nejste řádně chráněni.

Není to však jen otázka bezpečnosti. Triatlonové přilby nabízejí významné výhody z hlediska výkonu. Jejich specifická konstrukce zaměřená na aerodynamiku umožňuje triatlonistům dosahovat vyšších rychlostí při stejném úsilí. To může znamenat cenné vteřiny nebo dokonce minuty ušetřené během závodu.

Triatlonové přilby navíc díky svým inovativním technologiím zajišťují pohodlí při jízdě. Díky pokročilým systémům ventilace, lehkým materiálům a ergonomickému designu je přilba pro sportovce téměř nepostřehnutelná i po mnoha hodinách jízdy.

Nakonec je třeba zmínit i psychologický aspekt. Vědomí, že jste dostatečně chráněni, vám může dodat větší sebedůvěru, která se projeví v lepších výsledcích a větším pohodlí při soutěžení. V triatlonu, kde jsou odhodlání a psychická odolnost stejně důležité jako fyzická zdatnost, má každá další výhoda cenu zlata.

Technologie a inovace v triatlonových přilbách 

Triatlonové přilby představují vrchol techniky a designu ve světě sportu. V posledních letech prošly technologie používané k výrobě triatlonových přileb rychlým vývojem, jehož výsledkem jsou výrobky, které jsou mnohem dokonalejší než kdykoli předtím. První, čeho si na moderních triatlonových přilbách všimnete, je jejich vyspělý design. Díky technologiím, jako je počítačové modelování a testování v aerodynamickém tunelu, jsou inženýři schopni navrhnout přilby, které nejen optimalizují proudění vzduchu, ale také minimalizují odpor a turbulence, a to i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Další důležitou inovací je použití moderních materiálů, jako je polykarbonát, uhlíková vlákna a kompozitní materiály. Tyto lehké, ale extrémně pevné materiály umožňují vytvářet přilby, které poskytují neuvěřitelnou ochranu bez dodatečné hmotnosti. Mnoho přileb také využívá technologii MIPS (Multi-directional Impact Protection System), která dále zvyšuje ochranu proti rotačním nárazovým silám.

Nemělo by se zapomínat ani na inovace ve větrání. Moderní triatlonové přilby mají pokročilé ventilační systémy, které zajišťují dostatečné proudění vzduchu při zachování aerodynamických vlastností. Řešení, jako jsou speciálně navržené vzduchové kanálky a strategicky umístěné otvory, umožňují únik tepla a vlhkosti z hlavy sportovce.

Jak si vybrat ideální triatlonovou helmu? 

Výběr triatlonové helmy je pro každého triatlonistu klíčovým rozhodnutím. Triatlon je sport, který vyžaduje optimální výkon a bezpečnost ve všech třech disciplínách, proto může správná přilba výrazně ovlivnit váš výkon. Níže uvádím některá klíčová kritéria, která je třeba zohlednit při výběru ideální triatlonové helmy:

  • Přilba a pohodlí: nejdůležitějším kritériem je dobře padnoucí přilba. Měla by dobře přiléhat k hlavě, ale neměla by být příliš těsná. Mnoho moderních přileb má systémy nastavení, které umožňují individuální přizpůsobení tvaru hlavy.
  • Ventilace: Při dlouhodobém cvičení je nezbytná dobrá ventilace. Přilby s větším počtem větracích otvorů zajišťují lepší cirkulaci vzduchu, což se projevuje v tepelném komfortu a snížení pocení.
  • Aerodynamika: v triatlonu záleží na každé vteřině. Přilby s optimalizovaným aerodynamickým tvarem mohou výrazně snížit odpor vzduchu a dosáhnout lepších časů.
  • Materiály a hmotnost: lehkost přilby je důležitá zejména při dlouhých závodech. Vyplatí se věnovat pozornost materiálům přilby - měly by být lehké, ale zároveň pevné.
  • Další funkce: některé triatlonové přilby jsou vybaveny speciálními hledími, která chrání oči před větrem, sluncem a hmyzem. Jiné mají zabudované komunikační systémy nebo technologie pro zlepšení viditelnosti při slabém osvětlení.
  • Estetika a design: ačkoli je funkčnost nejdůležitější, pro mnoho sportovců je důležitý také vzhled přilby. Mnoho společností nabízí přilby v různých barvách a designech, takže si můžete vybrat model, který nejlépe vyhovuje vašemu stylu.
  • Recenze a doporučení: přečtením recenzí a názorů ostatních triatlonistů můžete zjistit, které přilby jsou nejvíce doporučovány a proč. Je také dobré poradit se s trenérem nebo zkušenými triatlonisty ve vašem klubu.

Výběr ideální triatlonové helmy je kombinací funkčnosti, pohodlí a osobních preferencí. Pečlivé zvážení výše uvedených kritérií vám pomůže učinit to nejlepší rozhodnutí.

Srovnání oblíbených značek a modelů triatlonových přileb 

Trh s triatlonovými přilbami je bohatý a rozmanitý a o pozornost sportovců se uchází mnoho firem. Některé z nich, jako například Giro, Bell a Specialized, jsou dobře známé po celém světě a již léta jsou uznávány jako lídři v oboru. Každá z těchto značek nabízí řadu modelů, které se liší funkčností, stylem i cenou.

Přilby Giro jsou ceněny pro své inovace a neustálou snahu o dokonalost. Mnoho jejich modelů využívá nejnovější technologie, jako je systém MIPS, a také prvotřídní materiály, které zajišťují vynikající ochranu. Bell je další dobře zavedenou značkou, která nabízí robustní přilby v různých cenových kategoriích, které splňují potřeby profesionálů i amatérů. Specialized je známý svou vysoce kvalitní cyklistickou výbavou a jejich triatlonové přilby nejsou výjimkou. Kombinují pokročilé technologie s elegantním designem.

Kromě těchto tří gigantů existuje mnoho dalších společností, které nabízejí vynikající produkty. Své místo na trhu triatlonových přileb mají i značky jako Rudy Project, Kask a POC. Každá z těchto společností má své vlastní charakteristiky a osobitý přístup ke konstrukci přileb. Při výběru se vyplatí věnovat pozornost specifickým vlastnostem každé značky a také názorům ostatních uživatelů. Čtení recenzí, testování různých modelů a konzultace s odborníky vám mohou pomoci učinit to nejlepší rozhodnutí.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget