Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cyklistická maziva

Cyklistická maziva - vyberte si správný produkt v internetovém obchodě Sportano 

Jízdní kolo, podobně jako jiná motorová vozidla, vyžaduje častou a pravidelnou údržbu nebo opravu, která je důsledkem nadměrného používání a opotřebení jednotlivých doplňků. Pokud chcete, aby vaše jízdní kolo fungovalo efektivně a zároveň hladce, vyplatí se pořídit si profesionální maziva na jízdní kola. Chrání před škodlivými účinky vody a sněhu, stejně jako před vznikem koroze nebo zabraňují pronikání nečistot k dalším dílům. V nabídce Sportano najdete vysoce kvalitní maziva pro jízdní kola profesionálních značek, jako jsou ATTABO, Zefal, CeramicSpeed, Motorex, Finish Line, Peaty's nebo Shimano

Pro řetěz jízdního kola, pro ložiska - druhy maziv pro jízdní kola 

Správné čištění a údržba jízdního kola snižuje riziko poškození jednotlivých součástí a chrání před škodlivými účinky vody nebo sněhu. Používání vhodných maziv pro jízdní kola snižuje výskyt koroze. Mezi přípravky pro použití v jednokolejných jízdních kolech lze rozlišit maziva pro ložiska, maziva pro řetězy jízdních kol, maziva pro přehazovačky, brzdové oleje a také univerzální výrobky. Kromě toho se vyplatí vybavit se přípravky pro péči o brzdy, pneumatiky nebo pohon, které odstraní zbytky mastnoty i nečistoty.  

Mezi nejoblíbenějšími přípravky na údržbu a čištění jízdních kol však patří maziva na řetězy a maziva na ložiska jízdních kol

Jak vybrat mazivo na kolo? 

Maziva pro jízdní kola umožňují širokou škálu možností použití, díky čemuž se osvědčí při použití na mnoha prvcích vybavení jízdních kol. Použití těchto přípravků má vliv nejen na pohodlí, ale také na bezpečnost během jízdy. Při výběru správného maziva pro jízdní kola je třeba jej přizpůsobit podmínkám, přičemž se rozlišují suchá maziva pro suché podmínky a mokrá maziva pro mokré podmínky. Pro řetěz jízdního kola jsou nejlepší maziva ve spreji, teflonová a keramická maziva, zatímco pro tlumiče rozhodně převažují maziva na bázi oleje. Pro správnou funkci ložiskového systému se naopak vyplatí zvolit lithium, olej nebo teflonové mazivo.  

Jak vybrat mazivo pro řetěz kola? 

Pokud přemýšlíte, jaké mazivo zvolit pro svůj řetěz, existují především dva typy výrobků: suché mazivo určené do suchých podmínek a mokré mazivo určené do mokrých podmínek. Mazivo na mokré řetězy má hustou a lepkavou strukturu, takže je ideální do deštivých podmínek a chrání před vodou a sněhem. Dokonale přilne k povrchu řetězu a chrání ho před korozí. Částice nečistot na něm však přesto ulpívají mnohem rychleji. Suché mazivo na řetěz je naopak určeno k tomu, aby se dostalo do nejmenších částí řetězu, a chrání tak před nečistotami, prachem a pískem. Pro zachování svých vlastností však vyžaduje častější aplikaci.  

Jak vybrat mazivo pro ložiska jízdních kol? 

Naopak na místech, jako jsou náboje, kormidla nebo ložiska, se osvědčí univerzální mazivo na jízdní kola, které dostatečně chrání před prachem, korozí nebo vlhkostí. Je ideální pro použití v kuličkových ložiskách a pro uložení ložisek. Hustá konzistence maziva umožňuje dostatečné pokrytí jednotlivých součástí. Pro kluzná ložiska se někdy používá lithiové plastické mazivo třídy konzistence 3, tj. střední tvrdosti. Přípravky tohoto typu jsou odolné proti vodě a chrání proti korozi.  

Cyklistická maziva - jakou značku vybrat? 

Ve společnosti Sportano nabízíme profesionální maziva pro řetěz, pedály nebo ložiska vašeho kola a také univerzální přípravky. Pokud hledáte výrobek do mokrých podmínek, podívejte se na značky Finish Line, Motorex, Zefal, Shimano nebo Peaty's. Naproti tomu maziva pro suchá kola najdete u společností Finish Line, Motorex, Zefal nebo Peaty's. Kromě výše uvedených značek nabízejí univerzální přípravky také výrobci jako ATTABO nebo Ceramic Speed. Všechny produkty najdete v různých kapacitách, takže si je můžete přizpůsobit svým potřebám. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget