Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Jezdectví

Jezdectví - vyberte si nejkvalitnější jezdecké vybavení u Sportano 

Jezdectví je velmi náročný sport, který je považován za elitní, ale zároveň nabízí velké uspokojení a možnost interakce s koňmi. Pravidelný trénink rozvíjí vaše dovednosti, ale také ovlivňuje kondici a stav vašeho těla. S jezdeckým dobrodružstvím můžete začít téměř kdykoli, stačí mít vhodného instruktora nebo nabídku jezdeckých center a škol. Ve Sportanu nabízíme kvalitní jezdecké vybavení pro koně i jezdce od profesionálních značek, jako jsou TORPOL, Pikeur, York, Eskadron, Effol, Prestige Italia, Horsenjoy, Fera nebo Veredus.  

Ostruhy, třmeny nebo třmeny - jaké vybavení pro svého koně můžete potřebovat? 

Většina jezdeckého vybavení pro koně je velmi všestranná a lze ji použít pro jakéhokoli koně, například úvazy, lonže, derry nebo příslušenství pro péči o koně. Při výběru správných produktů je však vhodné znát přibližné rozměry vašeho koně, abyste pro něj mohli vybrat správné vybavení. Výrobci obvykle volí digitální značení nebo měření v centimetrech.  

Mezi jezdeckou výbavou je na prvním místě hřebec, což je řemínkový postroj na hlavu koně s nasazovací tyčí. Užitečné jsou také otěže a pomůcky pro pohodlnou práci s koněm. Vyplatí se vybavit se chrániči sluchu, jejichž nejdůležitějším úkolem je tlumit hlasité a silné zvuky, ale zároveň nepřehlušit sluch koně. Oproti tomu ohlávka pro koně umožňuje připnutí úvazu a vedení zvířete. Na ohlávku se připíná úvaz, který koně vede. V našem obchodě najdete také pláštěnky, což jsou potahy z různých materiálů pod sedlo, a sedlové pláště, které zakrývají celé tělo koně. Mezi vybavením najdete také třmeny, které jsou podpůrným prvkem pro nasedání na koně a udržení se v sedle při jízdě, a také lonže - dlouhé lano pro vedení koně při výuce jízdy na koni.  

Ve Sportanu nabízíme také zábaly a bandáže, sedlové podložky a gely, třmeny, otěže a také prostředky na údržbu, ošetřování a čištění koní.  

Přilby, pantofle, vesty nebo jezdecké ponožky - jakým jezdeckým vybavením a oblečením se vyplatí vybavit? 

Při jízdě na koni se vám budou hodit především bryčky, což jsou bezešvé kalhoty, které vás správně drží v sedle a poskytují vám maximální pohodlí. Místo nich se můžete vybavit jezdeckými legínami, které se dobře osvědčí i při jízdě na koni. Nelze zapomenout na jezdecké boty a nejčastější volbou jsou jezdecké pantofle, což jsou speciální boty pro jízdu na koni. Někdy se také volí boty jackboots, které jsou mnohem vyšší než pantofle, jež sahají pouze za kotník, a v teplejších dnech se vyplatí je zvolit. K samotným pantoflím si můžete obléci legíny, které chrání nohu nad kotníkem. Jezdecké ponožky by se měly nosit ve zvoleném typu obuvi, aby poskytovaly pohodlí a zajistily, že pokožka při nošení bot neutrpí oděrky nebo poškození. Důležitou součástí výbavy každého jezdce je také jezdecká přilba nebo jezdecká čepice. Jsou zodpovědní za ochranu hlavy a bezpečnost při jízdě. Abyste se vyhnuli odřeninám na rukou, budou velmi užitečné jezdecké rukavice.  

Pokud hledáte profesionální oblečení, vybavte se soutěžním oblečením, které je vyrobeno z pružných materiálů. Poskytuje vysokou úroveň ochrany před nepříznivými povětrnostními podmínkami během soutěží. Ve Sportanu najdete také jezdecké fraky, jezdecké bundy a košile nebo mikiny, které vás ochrání před odřeninami nebo chladem při jízdě.  

Jak začít s jezdectvím? 

Pokud s jezdectvím teprve začínáte, určitě se vyplatí požádat o pomoc instruktora a přihlásit se na lekce, abyste se naučili všechny hlavní zásady jízdy na koni. Pokud plánujete jezdit delší dobu a pravidelně navštěvovat lekce, vyberte si správné jezdecké centrum. Věnováno lidem, kteří chtějí nejen začít své jezdecké dobrodružství, ale také rozšířit své jezdecké dovednosti. Vášeň pro sport se může rozvinout s intenzitou tréninku. Rozhodně je důležité, abyste se po několika prvních cvičeních vybavili oblečením, které vám zajistí pohodlí, včetně jezdeckých kalhot, jezdeckých bot nebo trička či bundy. Kromě toho se vám budou hodit rukavice na ochranu před odřeninami. Jezdit na koni můžete v jakémkoli věku, ale na začátku je vhodné navštěvovat profesionální jezdecké centrum nebo školu.  

Nákup jezdeckého vybavení - na co si dát pozor v obchodě s jezdeckým vybavením? 

Na trhu je k dispozici velké množství vybavení a příslušenství pro koně i jezdce, takže si jistě vyberete ty správné produkty. Na začátku svého jezdeckého dobrodružství se můžete rozhodnout pro základní vybavení a pak postupně dokupovat další nezbytné věci. Při nákupu v jezdeckém obchodě si především přizpůsobte oblečení a doplňky své postavě, aby vám správně padly a nezpůsobovaly nepohodlí při jízdě. Rozsah pro vašeho koně by měl být také dimenzován podle vašich rozměrů. Kromě toho přizpůsobte vybavení svým schopnostem a potřebám a také svému věku, protože pro děti, dospívající a dospělé je potřeba trochu jiné vybavení.  

Ve společnosti Sportano vám náš profesionální zákaznický servis pomůže s výběrem správných produktů, a pokud zařízení nesplní vaše očekávání - můžete je vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis