Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Helmy na kolečkové brusle

Helmy na kolečkové brusle - nejbezpečnější modely v obchodě Sportano.cz

Jízda na kolečkových bruslích je jednou z nejoblíbenějších forem rekreace a aktivního trávení volného času. Zejména za teplých a slunečných dnů je v parcích a na bulvárech rušno, když nadšenci všech úrovní zkušeností spojují svou vášeň pro pohyb s potěšením ze spojení s přírodou. Nicméně jako každá fyzická aktivita s sebou jízda na kolečkových bruslích nese určité riziko zranění a úrazu. Z tohoto důvodu se věnuje stále větší pozornost otázkám bezpečnosti a vhodnému oblečení. Jedním z klíčových prvků jsou helmy pro jízdu na kolečkových bruslích. V obchodě Sportano.cz najdete nejlepší helmy na brusle od renomovaných výrobců, jako jsou Powerslide, Giro, Rollerblade, FILA a Roces.

Typy přileb pro kolečkové brusle

V závislosti na vašich potřebách, stylu jízdy a individuálních preferencích existuje několik základních typů přileb na kolečkové brusle. Patří mezi ně:

  • Multifunkční přilby - jedná se o nejuniverzálnější typ přilby, kterou lze použít jak na bruslení, tak na jízdu na kole nebo koloběžce. Je vybavena systémem nastavení, takže její velikost lze přizpůsobit každé hlavě.
  • Poloviční helmy (helmy na brusle) - vyznačují se nižší hmotností a většími větracími otvory, takže jsou pohodlnější a lehčí než víceúčelové helmy. Doporučují se zejména pro agresivní bruslaře, například ve skateparcích, kde je zapotřebí dodatečná ochrana zadní části hlavy.
  • Dětské přilby - jsou určeny pro nejmenší bruslaře a mají barevnější a atraktivnější design. Jsou vybaveny speciálními nastavovacími systémy, takže helmu lze přizpůsobit rostoucí hlavě dítěte.

Materiály a technologie používané při výrobě přileb na kolečkové brusle

Při výrobě přileb na kolečkové brusle se používají různé materiály a technologie, které zajišťují bezpečnost a pohodlí. Zde jsou některé z nich:

  • Konstrukční materiály - helmy na kolečkové brusle jsou obvykle vyrobeny z plastů, jako je polykarbonát nebo ABS, které jsou navrženy tak, aby rozptýlily sílu nárazu a chránily hlavu. Uvnitř přileb se nachází vrstva pěnového polystyrenu (EPS), která dále pohlcuje energii nárazu.
  • Větrání - pro zajištění optimálního větrání a pohodlí při jízdě jsou helmy na kolečkové brusle vybaveny větracími otvory, jejichž počet a umístění se může u jednotlivých modelů lišit. Prodyšnost helmy je důležitá zejména při intenzivním cvičení, protože umožňuje únik vlhkosti a tepla z vnitřku helmy.
  • Systémy nastavení - většina bruslařských přileb je vybavena různými typy systémů nastavení, které umožňují přizpůsobit přilbu individuální velikosti hlavy. Nastavení lze provést pomocí knoflíků, zapínání nebo suchých zipů. Některé modely používají také systémy, které se automaticky přizpůsobí tvaru hlavy uživatele.
  • Bezpečnostní technologie - kromě standardních konstrukčních prvků jsou některé modely přileb vybaveny dalšími technologiemi, které zvyšují bezpečnost jízdy. Příkladem je MIPS (Multi-directional Impact Protection System), který umožňuje vrstvám přilby pohybovat se při nárazu nezávisle na sobě, čímž se snižuje riziko poranění mozku.
  • Doplňky a funkce - aby byly helmy na kolečkové brusle pohodlnější a funkčnější, zavádějí výrobci různé doplňky, například magnetické zapínání na bradě, které usnadňuje nasazování a sundávání helmy, nebo reflexní prvky, díky nimž je bruslař na silnici lépe vidět.

Přilba na kolečkové brusle je nepostradatelnou součástí bezpečného oblečení každého příznivce této formy rekreace. Při výběru správného modelu se vyplatí věnovat pozornost typu helmy, použitým materiálům a technologiím, abyste si při provozování svého oblíbeného sportu mohli užívat pohodlí a optimální ochrany.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget