Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Spinningová kola

Spinningová kola - vyberte si správný model v obchodě Sportano 

Jízda na spinningovém kole nejen snižuje množství tělesného tuku, ale zlepšuje celkovou kondici, ovlivňuje správnou funkci dýchacího a kardiovaskulárního systému a navozuje lepší náladu. Systematický trénink na vhodném modelu přináší výsledky poměrně rychle, proto se vyplatí zvolit tuto formu činnosti. Vyberte si model, který splní všechna vaše očekávání, a my ve Sportanu nabízíme profesionální spinningová kola značek ProForm, Schwinn, Technogym, Life Fitness, Matrix, HMS, Bowflex, NordicTrack nebo Spokey.  

Jak funguje spinningové kolo? 

Mezi velkým množstvím cvičebních pomůcek jsou oblíbená kola, včetně spinningových. Trénink může probíhat bez ohledu na roční období, protože můžete trénovat v pohodlí domova. Spinningové kolo má stabilní a robustní konstrukci, která je založena na několika prvcích. Nejběžnější je magnetické spinningové kolo, kde je mechanismus aplikován na setrvačník v přední části. Vzhledem ke konstrukci stroje je poloha šlapání v porovnání se stacionárními koly výrazně nižší. Konstrukce vás nutí zaujmout dynamičtější polohu a některé cviky se provádějí ve stoje. Samotné spinningové kolo se skládá z třípolohových řídítek, zámků na boty, štíhlého sedla a volnoběžky a nouzové brzdy.  

Tréninkem na spinningovém kole zvyšujete svou dechovou a kardiovaskulární kondici a posilujete svaly nohou nebo břicha. Při tréninku na kole spálíte více kalorií a zvýší se vaše celková kondice. Systematický trénink vám umožní zhubnout hodně kilogramů při zachování správné stravy, díky čemuž váš metabolismus pracuje rychleji. Spinningové kolo je vynikající volbou pro každého, kdo chce začít s aktivním životním stylem.  

Jak si vybrat spinningové kolo? 

Při výběru věnujte pozornost použitému odporovému mechanismu, kde se rozlišují následující zařízení: 

  • mechanické spinningové kolo - je vybaveno brzdami, které tlačí na kolo a vytvářejí tak odpor, přičemž je zde obvykle větší možnost nastavení; 
  • Magnetické spinningové kolo - brzdy byly nahrazeny magnety, které při přiblížení k setrvačníku vytvářejí odpor, čímž zvyšují zátěž při tréninku.   

Kromě toho se vyplatí podívat se na hmotnost kola, která závisí především na setrvačníku. Setrvačník obvykle váží 5 až 20 kilogramů, což může činit problémy při přenášení stroje. Spinningové kolo je navíc vybaveno počítačem nebo intuitivním ovládacím panelem. Můžete tak nejen sledovat svou aktivitu: spálené kalorie, vzdálenost, rychlost, čas nebo puls, ale také nastavit zátěž nebo využít dostupné tréninkové programy. Nastavení jako Bluetooth, vstup pro sluchátka nebo přístup k Wi-Fi jsou moderní funkce, které vám zpříjemní trénink. 

Cvičení na stacionárním spinningovém kole 

Správný trénink by se měl skládat z rozcvičky, vlastního tréninku a relaxačních cvičení po hlavním programu. Zahřátí pomáhá mobilizovat tělo na trénink, při kterém by se měla zátěž postupně zvyšovat, aby byl přechod k vlastnímu tréninku plynulý a bezpečný. Může se skládat ze stoupání, rychlých úseků nebo intervalů. Poslední typ tréninku spočívá v prolínání rychlých a pomalých úseků, díky čemuž lze díky proměnlivé intenzitě efektivněji spalovat kalorie. Silový trénink na spinningovém kole by naopak měl být založen na cvicích s velkou zátěží. Vytrvalostní trénink je určen pro lidi, kteří chtějí spalovat více tělesného tuku a potřebují pouze zvýšit zátěž a zůstat na stejné úrovni.  

Pokud si chcete pořídit spinningové kolo na doma a trénovat vlastním tempem, můžete si zvolit trénink založený na nastavení rychlosti a zátěže pro každou fázi (pomalá, rychlá) a začít zahříváním. Samotný domácí trénink by neměl přesáhnout 45-60 minut, aby nedošlo k přetížení kloubů a svalů, které by mohlo způsobit zranění.  

Profesionální spinningová kola - jakou značku zvolit? 

Pokud hledáte profesionální model, můžete se vybavit spinningovým kolem Schwinn, jehož vybrané jednotky mají LCD displej s možností sledování parametrů tréninku. Jsou také vybaveny plynulou regulací odporu nebo elektronickou regulací odporu 0-100 % pomocí tlačítka na rámu. Kolo je navíc vybaveno speciálními plstěnými podložkami, které po přitlačení ke kolu zvyšují odpor třením. 

Naproti tomu značka Bowflex nabízí spinningové kolo s několika úrovněmi odporu (až 100 úrovní), s možností použití cvičební plošiny a s konstrukcí s oboustrannými kombinovanými pedály (SPD klipy a klece na prsty). Všechny parametry tréninku se ovládají pomocí pohodlného ovládacího panelu s dotykovou obrazovkou.  

Ve Sportanu si můžete vybrat modely podle regulace odporu, nastavení řídítek, maximální hmotnosti uživatele nebo velikosti. V naší nabídce najdete spinningová kola od společností Horizon Fitness, BH Fitness, Bowflex, SportsArt, Spokey, ProForm, NordicTrack, Keiser nebo Matrix

Rozbalit popis Sbalit popis