Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Recumbenty

Horizontální stacionární kola - vyberte si správný model v obchodě Sportano 

Hledáte vhodný cvičební stroj, který nenamáhá vaše záda? Horizontální stacionární kolo je stále populárnější a je alternativou ke vzpřímenému stacionárnímu kolu. Především umožňuje cvičit v pohodlné pololeže. Odlehčuje klouby a páteř, a proto je vhodná pro starší osoby, osoby s nadváhou a osoby se zdravotními problémy. Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní horizontální stacionární kola profesionálních značek, jako jsou Kettler, Matrix, Life Fitness, Technogym, Schwinn, SportsArt a Nautilus. Vybavíme vás tím správným modelem, který bude vyhovovat vašim potřebám z hlediska velikosti, funkce nebo výkonu.  

Horizontální stacionární kolo - výhody a účinky. Které svaly procvičujete? 

Horizontální stacionární kolo je vybaveno velkým sedadlem s opěradlem a speciálními rukojeťmi po stranách, které umožňují udržet a zlepšit polohu během tréninku. Setrvačník a pedály jsou umístěny vpředu, takže samotné sedlo je vzadu v pololeže. Toto řešení zaručuje menší zatížení páteře a chrání bederní oblast. Stojí za to vědět, že zařízení je určeno prakticky pro každého a mohou ho úspěšně používat i starší lidé, lidé s nadváhou nebo trpící poruchami páteře. Jízda na rotopedu zvyšuje kapacitu těla, což zlepšuje krevní oběh, a při vhodném tréninkovém programu spaluje tukovou tkáň. Při používání tohoto stroje pracují nejvíce svaly nohou a břicha, čímž se posilují jednotlivé svalové partie.  

Pokud vás zajímá, zda se jedná o horizontální nebo vertikální stacionární kolo, liší se nejvíce použitou konstrukcí. Vertikální verze se nedoporučuje lidem s onemocněním páteře a některé modely jsou při delším používání nepohodlné. 

Jak vybrat správné horizontální stacionární kolo? 

Při výběru správného modelu stacionárního kola je třeba věnovat pozornost mechanismu odporu. Existují hlavně magnetická kola, u kterých se odpor nastavuje pomocí kolečka nebo počítače, a elektromagnetická kola. Dalším důležitým parametrem je hmotnost setrvačníku, přičemž čím je setrvačník těžší, tím větší zatížení lze generovat. Pro začátečníky jsou nejlepší modely s hmotností kol 6-8 kg, ale samozřejmě můžete najít i modely s vyššími hodnotami. Horizontální stacionární kolo je často vybaveno dalšími funkcemi, jako je počítač nebo ovládací panel. Vestavěný displej rozhodně nejen zpříjemňuje trénink, ale také umožňuje kontrolovat nejdůležitější parametry - nejen čas tréninku, vzdálenost, puls nebo počet spálených kalorií. Moderní počítače mají vestavěné výukové programy a umožňují také připojení Bluetooth nebo Wi-Fi.  

Je důležité vědět, že rotoped je mnohem větší volbou než stacionární kolo. Nejenže zabírá více místa, ale je také těžší. Někteří výrobci však používají speciální transportní kolečka nebo další komponenty, které umožňují zařízení kamkoli přemístit.  

Stacionární lehokolo - jakou značku vybrat? 

Náš sportovní obchod nabízí kvalitní horizontální stacionární kola značek Schwinn, Technogym Matrix, Life Fitness, Nautilus nebo SportsArt. Ve Sportanu najdete profesionální horizontální stacionární kolo Kettler s různými parametry a intuitivním ovládacím panelem s možností výběru vhodného režimu a tréninkového programu. Ergonomické a pohodlné sedlo umožňuje nastavení v mnoha úrovních. Naproti tomu stacionární kolo Schwinn má ovládací panel a 16 úrovní nastavení odporu a také možnost připojení k tréninkovým aplikacím prostřednictvím virtuálních tras. Pohodlné nastavitelné sedadlo a protiskluzové pedály zajišťují pohodlí a bezpečnost.  

Využijte náš profesionální zákaznický servis, který vám pomůže vybrat to správné zařízení, a pokud nesplní vaše očekávání, můžete zařízení vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget