• Doprava zdarma
 • 30 dnů na vrácení zboží
 • Expedice do 48 h
Nav switch

Jízdní kola

Výrobky: 62

View as
 1. Kola Mavic CROSSMAX XL 29 Boost XD Disc 6-Bolt par 00080349
  14 439,00 Kč
  11 106,00 Kč
  29"

  1

 2. Kola Mavic CROSSMAX XL 29 Boost Disc 6-Bolt 00080348
  14 439,00 Kč
  11 106,00 Kč
  29"

  1

 3. Kola Mavic KSYRIUM S Disc Shimano 11 Centerlock 00080240
  11 661,00 Kč
  9 439,00 Kč
  700C

  1

 4. Přední kolo Shimano WH-MT500
  2 112,00 Kč
  1 834,00 Kč
  29''

  1

Kola na kolo - spolehlivé a kvalitní modely v obchodě Sportano 

Správné nasazení kol znamená efektivní a bezpečnou jízdu a jejich velikost by měla odpovídat typu jízdního kola a stylu jízdy. Každé kolo - silniční, městské, trekingové nebo MTB - vyžaduje jiné parametry a na trhu je široká škála velikostí kol. Mezi nejoblíbenější patří 26, 27,5, 28 nebo 29palcová kola. Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní kola od renomovaných výrobců, jako jsou Shimano, Zipp, FFWD nebo Mavic. Vyberte si správný model pro pohodlnou a bezpečnou jízdu bez ohledu na podmínky.  

Zadní, přední, s kazetou nebo bez kazety - typy kol jízdních kol 

Mezi koly se setkáte s různými velikostmi, které by měly být vhodně přizpůsobeny typu jednokolky a vašemu stylu jízdy. Rozlišují se přední a zadní kola a konstrukce kol se dělí na klasická a systémová. Klasická kola jsou vybavena náboji, ráfky a paprsky. Jejich největší výhodou je, že je lze vyměnit za jiné ekvivalenty (kompatibilní s vybraným modelem kola). Systémová kola se naproti tomu vyznačují odpovídajícími komponenty. 

Na trhu lze nalézt také zadní kolo s kazetou 26 nebo zadní kolo s kazetou 28, kde kazeta představuje sadu ozubených kol navzájem spojených. Nemá žádná ložiska ani jiné mechanismy, pouze kotouče a distanční podložky. Pro montáž takové sady je třeba použít náboj s bubnem.  

Velikosti kol jízdních kol 

Velikost kola se udává v palcích nebo milimetrech, což se ztotožňuje s průměrem pneumatiky jízdního kola, kde se rozměr pneumatiky udává rovněž v milimetrech, palcích nebo velikosti ISO. První dvě číslice ISO odpovídají šířce pneumatiky jízdního kola - odpovídá ráfku jízdního kola. Mezi modely najdete kolo 26, kolo 27,5, kolo 28 a kolo 29, což jsou nejběžnější velikosti jednokolových kol. Kolo by mělo být přizpůsobeno typu jízdního kola, což má vliv na pohodlí a bezpečnost jízdy. Větší kola mají lepší přilnavost, zatímco malá kola jsou dynamičtější, tj. rychleji zrychlují. Menší kola jsou také univerzálnější a lépe se osvědčí při různých manévrech a na městských silnicích. Vliv na jízdu má také samotná pneumatika, přesněji její šířka, tlak nebo dezén. 

Správný výběr kola jízdního kola - základní informace 

Kola se vybírají především podle typu jednokolky, přičemž v případě městského kola se doporučují kola o velikosti 26 a 28 palců. Větší kolo zajišťuje přilnavost a stabilitu a usnadňuje jízdu po městských a hrbolatých cestách. Naopak pro horská kola, tedy MTB, se obvykle volí kola o velikosti 26, 27,5 nebo 29 palců. 29palcová kola jsou mnohem větší variantou a budou vyhovovat vyšším osobám, u nichž je také větší průměr ráfku (622 mm u 29palcových kol, pro srovnání u 26palcových kol je průměr přibližně 559 mm). Pokud chcete lepší ovladatelnost a jezdíte na méně náročných horských stezkách, zvolte 26palcová nebo 27,5palcová kola. Pro trekingové kolo je nejlepší zvolit kola o velikosti 26 a 28 palců, protože tento typ kola je mnohem těžší a často je určen pro dlouhé trasy. Proto musí kola zaručovat přilnavost a lepší stabilitu. Naopak pro silniční kolo se používají 28palcová kola o průměru 622 mm, která poskytují lepší jízdní vlastnosti.  

Kola se vybírají také podle typu ráfku (jednokomorový, dvoukomorový, tříkomorový a podle výšky lemu - nízký pro bezdušové pláště a vysoký pro klasické pláště) a podle systému pohonu: kazeta nebo volnoběžka. Zadní kolo má upravený náboj se závitem, který je určen pro volnoběžku nebo náboj s bubnem upraveným pro kazetu. Kromě toho je důležitý i typ brzd, kdy se rozlišují brzdy špalíkové (V-brzdy), kotoučové (mechanické nebo hydraulické) a nábojové.  

Značky nabízející kvalitní kola pro jízdní kola 

Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní kola od renomovaných výrobců, jako jsou Mavic, Shimano, FFWD a Zipp. Přizpůsobte velikost kol typu jednokolky, komponentům a vlastním potřebám. Vybavíme vás těmi nejlepšími komponenty pro silniční, MTB, městská nebo trekingová kola, abyste byli připraveni na každou cestu. Pokud si nejste jisti, který produkt si vybrat - využijte náš profesionální zákaznický servis, který vám pomůže vybrat ten správný model. Pokud výrobek nesplní vaše očekávání, můžete jej vrátit do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis