Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Desky wing foil

Wing foil desky - vyberte si tu správnou desku ve sportovním obchodě Sportano 

Wing foil, známý také jako wingsurfing, je zajímavá forma vodního sportu, která kombinuje prvky jiných aktivit, jako je kitesurfing, surfing a windsurfing. Zaručuje úžasný zážitek z plavání, protože vám dává pocit levitace nad vodní hladinou. K nácviku této vodní aktivity budete potřebovat nejen pravé křídlo, ale především křídlovou fóliovník. Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní prkna od renomovaných výrobců, jako jsou Lift Foils, JP Australia, Cabrinha a Fanatic

Provoz křídelní fólie 

Wing foil je vodní sport, při kterém se používá speciální deska - pevná nebo s pumpou - s fólií připevněnou na spodní straně nebo ploutví, často známou také jako křidélka. Při plavání se fólie ponoří do vody a vytvoří sílu, která zvedne prkno s jezdcem nad vodní hladinu. Umožňuje vznášet se i při slabých poryvech větru. Křidélka jsou k palubě připevněna na přední a zadní části, přičemž přední část je zodpovědná za generování síly a zadní část zajišťuje odpovídající stabilizaci. Vrtulí celé soupravy je křídlová fólie, jejíž konstrukce připomíná spíše draka, podobně jako křídlo používané při kitesurfingu. Při plavání se křídlo musí držet na speciální rukojeti, ale nepoužívají se žádné šňůry nebo tyče jako při windsurfingu. Prkno ve wing foilu vám především umožní uvést prkno do pohybu a chytit správnou rychlost, přičemž si pomáháte křídlem, kterým ho musíte zrychlit. Prkno vám umožňuje pohybovat se nad vodní hladinou a vy se s ním pohybujete, překonáváte vlnu za vlnou a úseky trati na vodě. 

Jak si vybrat desku s křídlovou fólií? 

Když se rozhodnete pro aktivitu, jako je wing foil, musíte se vybavit speciálním prknem, přičemž k dispozici jsou jak pevné, tak i pumpované modely. Nafukovací prkno je mnohem oblíbenější, protože nezabírá mnoho místa a lze ho snadno skladovat a přepravovat. Před vstupem do vody ji stačí naplnit vzduchem, aby byla plně připravena k plavání. Při výběru wing foilového prkna věnujte pozornost jeho vztlaku, velikosti a výběru modelu pro hmotnost uživatele. Pro začátečníky se obvykle volí prkna o objemu asi 40-60 litrů větším, než je tělesná hmotnost. Zkušení jezdci si naopak mohou vybrat prkno o 15-20 litrů větší. Pokud s tímto sportem teprve začínáte, vyberte si wing foilové prkno podle své hmotnosti a vztlaku. Doporučujeme vyzkoušet při plavání, jak se vybrané modely prken chovají ve vodě, abyste našli ten správný výrobek.  

Křídlové fólie - ceny a značky nabízející vysokou kvalitu 

Ve Sportanu najdete vysoce kvalitní wing foilová prkna od renomovaných výrobců, jako jsou Lift Foils, JP Australia, Cabrinha a Fanatic. Pokud hledáte profesionální model, značka Cabrinha nabízí desky s lehkou konstrukcí, vyrobené z pěnového EPS s kompozitním plastem. Po celé délce desky jsou použita karbonová vlákna, která zvyšují tuhost a odolnost. Na druhou stranu jsou některé modely desek JP Australia vyrobeny technologií Drop-Stitch, což jsou tisíce polyesterových vláken, která po nafouknutí ztuhnou, takže deska je stabilní a pevná. Vybavíme vás také prkny Fanatic s optimalizovaným tvarem houpání a prohloubeným tvarem paluby pro větší pohodlí. Profesionální desky s křídlovou fólií se pohybují v různých cenových relacích v závislosti na velikosti nebo použité technologii. Některé modely najdete od 3 500 do 5 000 tisíc, zatímco nejdražší výrobky se pohybují v ceně od 6 000 do více než 10 000. 

Sada křídlové fólie se skládá nejen z prkna, ale také z křídlové fólie, bez které by nebylo možné plavat na vodě. Vyberte si správné vybavení, abyste mohli plavat pohodlně a bezpečně. 

Rozbalit popis Sbalit popis