Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Plachty pro windsurfing

Windsurfingové plachty - vyberte si tu správnou v internetovém obchodě Sportano 

Windsurfing je vodní sport, jehož obliba stále roste, a k jeho provozování potřebujete windsurfingovou plachtu. Je to jedna ze základních součástí vybavení při této vodní aktivitě. Správný výběr vybavení ovlivňuje nejen bezpečnost na vodě, ale také pohodlí, rychlejší nasedání do skluzavky na vlnách nebo manévrování a ovládání jízdy. Ve společnosti Sportano nabízíme vysoce kvalitní windsurfingové plachty od značek jako DUOTONE, JP Australia, Loftsails a NeilPryde

Typy plachet pro windsurfing 

Pokud jde o windsurfingové plachty, jejich volba závisí na zamýšleném použití a úrovni pokročilosti uživatele. Správná plachta vám umožní získat správnou rychlost a kontrolu nad veškerým vybavením za všech podmínek. Je proto užitečné vědět, která windsurfingová plachta bude nejlépe fungovat. Existuje několik typů, se kterými byste se měli seznámit, než si vyberete ten správný produkt. 

  • Freeride - víceúčelová plachta, která se obvykle skládá ze 6 lamel bez prohnutí. Vyznačuje se pohodlným a lehkým používáním.  
  • Freemove - určeno pro mírný až silný vítr. Má menší rozměry, takže se s ním lépe manipuluje ve vlnách.  
  • Freestyle - lehká plachta s dobrou ovladatelností. Dobře se hodí pro výkonnou jízdu na vlnách.  
  • Race - plachta určená pro vyšší rychlosti a závody. Má široký rozsah větru a velké rozměry.  
  • Wave - díky své menší velikosti je určen pro plavání ve vlnách.  

Jak vybrat plachtu pro windsurfing? 

Zajímá vás, jak vybrat plachtu pro windsurfing? Nejdůležitější je především vybrat si plachtu, která je vhodná pro vaši výšku a váhu. Pokud vážíte mezi 60 a 70 kg, bude pro vás vhodná plachta velikosti 3,0-4,5. Pokud vážíte méně než 60-70 kg, bude pro vás vhodná plachta velikosti 2,0-3,0. Pokud jste vyšší než 4,5-5,0, bude pro vás vhodná plachta velikosti větší než 4,5-5,0. Při výběru plachty je důležité zohlednit úroveň vašich windsurfingových zkušeností, protože i zkušení windsurfaři mají mnohem větší plachty, a to i ve velikostech 5,0-7,0. Plachtu vybírejte také podle větrných podmínek. Při silnějším větru se hodí menší plachta (cca 4,5 m²), zatímco v méně větrných podmínkách je vhodné zvolit větší vybavení (cca 6,5 m²). Přizpůsobte výrobek místu, kde se chystáte plout, protože na otevřených vodách fouká silnější vítr a je pak lepší zvolit menší plachty.  

Je důležité si uvědomit, že před každým vstupem do vody musí být vybavení řádně připraveno k plavbě, tj. jednotlivé části vrtule a trupu musí být spojeny, což se nazývá windsurfingové takeláž plachet. Na druhou stranu, přizpůsobení určitých komponentů převládajícím podmínkám, stavbě uživatele nebo úrovni pokročilosti se nazývá trimování windsurfingových plachet. Nedostatečná příprava zařízení před vstupem do vody může mít za následek kratší životnost výrobku nebo dokonce ztížit manévrování se zařízením během plavby. 

Windsurfingové plachty - na které značky se vyplatí vsadit? 

Pokud hledáte správnou windsurfingovou plachtu, podívejte se na výrobky značek Loftsails nebo NeilPryde, které jsou vyrobeny z odolných materiálů. Plachta od společnosti JP Australia je zase vybavena technologií Full-Dacron® s oknem z PVC, díky které je zařízení pevné a stabilní. Nabízíme také produkty značky DUOTONE, kde najdete windsurfingové plachty s konstrukcí IROCKET 2.0. Ta je zodpovědná za kalibrované individuální napnutí záplat na plachtě. To umožňuje maximální stabilitu při plavbě. Plachty od této značky jsou volbou pro lidi, kteří hledají výrobky podle účelu a úrovně dovedností. 

Ve Sportanu najdete základní windsurfingové vybavení včetně plachet profesionálních značek. Vyrobeno z odolných materiálů, s různými možnostmi použití a v různých velikostech, takže můžete výrobek přizpůsobit svým potřebám. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget