Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Drony

Drony - vyberte si správný model v obchodě Sportano 

V poslední době jsou drony velmi populární a mají své nadšence mezi amatéry, začátečníky i profesionály. Na trhu jsou k dispozici modely dronů s kamerou, mini drony nebo drony pro děti. Podle svých potřeb a možností si vyberte model, který splní vaše očekávání a poskytne vám zábavu. Drony s kamerou umožňují nahrávat videa a pořizovat fotografie z různých pozic, zatímco modely pro děti jsou pohodlná a snadno použitelná zařízení bez kamery. V nabídce Sportano najdete profesionální drony DJI s efektivním provozem a vysokou kvalitou záznamu videa.   

Licence pro drony - základní informace 

Každý, kdo se zajímá o problematiku dronů, jistě slyšel o povolení k jejich používání, tedy o povolení k létání s nimi. Je však třeba vědět, že drony lze používat pouze tehdy, pokud se jedná o lety pro sportovní, nekomerční nebo rekreační účely a pokud je dron v dohledu, neváží více než 250 g a není vybaven kamerou. Ve všech ostatních případech bude vyžadována registrace zařízení nebo licence dronu, tj. osvědčení o kvalifikaci provozovatele bezpilotního letadla (UAVO). Platí pro ty, kdo létají s dronem pro komerční účely, jako je fotografování, natáčení videa, průzkum nebo výzkumné lety.  

S kamerou, 4K, mini, pro děti - typy dronů 

Mezi typy dronů patří drony s kamerou, obvykle v rozlišení 4K, a také mini drony, které se od těch klasických liší velikostí. Drony pro děti jsou modely obvykle bez kamery pro rekreační ovládání a létání. Samotné zařízení, kterým je dron, však lze rozdělit do několika kategorií:  

  • amatérské a profesionální drony - první (obvykle bez kamery) slouží k výuce ovládání takového zařízení a často se doporučují dětem a začátečníkům, zatímco druhé jsou určeny pro profesionální použití a natáčení nebo fotografování; 
  • vícerotorové drony a drony s letadlem - první se svou konstrukcí podobají vrtulníkům, zatímco druhé se svou konstrukcí podobají letadlům; 
  • Autonomní a řízené drony - první z nich jsou plně autonomní a mohou létat v určitých oblastech pomocí přednastavených parametrů, zatímco druhé jsou řízeny pomocí ovladače nebo dálkového ovládání; 
  • Sportovní a rekreační drony - závodní drony jsou určeny pro vyšší rychlosti a vyznačují se větší kapacitou baterie, zatímco rekreační drony jsou určeny pro každodenní amatérské použití.  

Jak vybrat dron pro své dítě? 

Dron pro děti má mnoho funkcí a umožňuje pořizovat fotografie a videa a při výběru správného zařízení se vyplatí zvážit bezpečnost. Kromě toho věnujte pozornost odolnosti zařízení a přídavným krytům, které chrání dron před poškozením. Zařízení by mělo být nejen snadno použitelné, ale také kompaktní a relativně lehké. Pro nejmladší nadšence do dronů bude efektivnější naučit se takové zařízení používat. Pokud si dítě hodlá se zařízením hrát doma, postačí mu mini dron bez kamery nebo mini dron s kamerou.  

Dron - s kamerou nebo bez ní? 

Většina dětských dronů není vybavena kamerou a slouží k rekreačnímu létání a zábavě. Poskytují skvělou zábavu a umožňují ovládání zařízení pomocí dálkového ovladače nebo speciální konzole. Proto jsou určeny především pro děti a lidi, kteří hledají vybavení pro rekreační létání. Na druhou stranu drony s kamerou doporučujeme těm, kteří hledají profesionální zařízení. Někdy se můžete rozhodnout pro miniaturní dron s kamerou, který je menší než standardní vybavení. Menší zařízení se doporučují dětem a začátečníkům, pro které je snazší zvládnout používání tohoto typu elektroniky.  

Jak si vybrat dron s kamerou? 

Dron s kamerou se hodí nejen k rekreačnímu létání, ale mohou ho používat i profesionálové, kteří pořizují fotografie a videa. Chcete-li dosáhnout co nejlepší kvality obrazu, vybírejte modely s kvalitou alespoň Full HD. Toto rozlišení však v současné době nahrazují drony s kamerou 4K. Někdy můžete najít modely s rozlišením a kvalitou UHD (Ultra High Definition) a HD (High Definition). Kromě toho by měl mít dron funkci HDR, aby pořídil ty nejlepší záběry. Režim Hyperlapse naopak umožňuje zrychlené nahrávání. V případě dronu s kamerou se vyplatí, aby měl funkci GPS, která umožní sledovat zařízení, vyhýbat se překážkám a snadno vrátit zařízení na správné místo.  

Jak vybrat správný dron? 

Drony mají řadu funkcí a schopností, a než se rozhodnete pro konkrétní model, vyberte si, zda půjde o zařízení s kamerou, nebo bez ní. Pokud chcete zařízení s možností nahrávání a fotografování, věnujte pozornost rozlišení, snímači, kvalitě a stabilizaci obrazu. Některé modely jsou vybaveny nejmodernějšími funkcemi, které vám umožní řídit dron sami, stačí předem nastavit potřebné parametry. Většinou se však jedná o drony s dálkovým ovládáním, u kterých se veškerá nastavení ovládají pomocí panelu. Při koupi zařízení si ověřte provozní a letovou dobu dronu, přičemž udávané hodnoty jsou většinou průměrné, ale umožní vám to vybrat model odpovídající vašim potřebám. Pokud má být dron používán k profesionálním účelům, je nezbytnou podmínkou kapacitní baterie. Zde je vhodné mít na paměti podporovaný formát obrazu, podporu paměťových karet a jejich kapacitu nebo další příslušenství, které vám usnadní používání i pohyb s dronem.  

Drony - na které značky se vyplatí vsadit? 

Ve Sportanu máme široký výběr dronů DJI, které umožňují pořizovat úžasné záběry a videa. V závislosti na zvoleném modelu se jednotlivá zařízení liší v nastavení, funkcích a parametrech, jako je snímač, rozlišení nebo dodávané příslušenství. Mezi modely najdete dron mavic mini v různých verzích, které zaručují rozlišení 2,7K, 4K a Full HD a také 12 Mpix kameru. K dronům se dodává také nezbytné příslušenství, jako je ovládací kamera, kryt kardanu, propojovací kabely USB, nabíječky nebo přenosná taška. Neváhejte využít náš profesionální zákaznický servis, který vám pomůže vybrat ten správný model. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget