Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Bazény s konstrukcí

Stojanové bazény - vyberte si správný model v internetovém obchodě Sportano 

Zahradní bazény jsou skvělou volbou pro vodní aktivity v horkých dnech pro dospělé i děti. Každý, kdo má zahradu nebo dostatek prostoru, si jistě chce vytvořit skutečnou relaxační a odpočinkovou zónu. Za tímto účelem se vyplatí pořídit si rámový bazén s robustní a pevnou konstrukcí, který úspěšně vydrží po celou letní sezónu. Mezi modely rámových bazénů najdete kulaté nebo obdélníkové bazény, které pojmou velký počet osob. V našem obchodě Sportano najdete kvalitní rámové bazény renomovaných značek, jako je Bestway. Určitě najdete ten správný model bazénu, který bude vyhovovat vašim potřebám. 

Zahradní, obdélníkové, s krytem nebo pro děti - typy a druhy rámových bazénů 

Mezi typy rámových bazénů najdete obdélníkové a kruhové rámové bazény, rámové bazény s krytem nebo dětské rámové bazény. Především se liší tvarem a rozměry. Vyberte si bazén, který odpovídá velikosti prostoru, který máte k dispozici, a lidem, kteří ho budou používat. Nejčastější volbou je kulatý nebo obdélníkový bazén, který pojme velký počet osob. Pokud vám záleží na tom, aby voda byla čistá a bez nečistot, pak je vhodnou volbou rámový bazén s krytem. Dětské bazény jsou obvykle menší modely nebo mají další bezpečnostní prvky. Rámový bazén je skvělou volbou pro zahradu, protože je mnohem odolnější než jiné modely bazénů. 

Jak si vybrat stojanový bazén? 

Při výběru rámového bazénu myslete na správnou velikost, protože tyto typy bazénů jsou mnohem větší než jiné modely, takže odhadněte, kolik máte k dispozici místa. Pokud nemáte příliš velkou zahradu, bude pro vás vhodnější malý bazén. Zvolte také správný tvar - obdélníkový nebo kulatý. Obvykle bazén s obdélníkovým rámem zabírá více místa, ale poskytuje více prostoru pro plavání. Věnujte pozornost konstrukčnímu materiálu a konstrukci rámu, kdy plast, ze kterého je bazén navržen, je obvykle robustní materiál s pevným rámem. Je také dobré zvolit bazén s krytem, který zabrání vniknutí nečistot.  

Velikost stojanového bazénu 

Stojanové bazény jsou díky své stabilní konstrukci a robustním materiálům schopny pojmout velké množství osob, a proto mohou být velké a vysoké. Nejoblíbenější bazény mají průměr 3 nebo 4 metry, a to jak kulaté, tak obdélníkové. Pokud budou bazén používat malé děti, zvolte mnohem menší výrobky s mělčím dnem.  

Mezi vhodné modely patří rámový bazén 305x76, rámový bazén 305x100, rámový bazén 366x76, rámový bazén 366x100, rámový bazén 366x122 a rámový bazén 457x122. V nabídce Sportano najdete širokou škálu velikostí bazénů, takže si můžete vybrat ten správný model podle svých potřeb - prostoru, který máte k dispozici, a počtu osob, které jej budou využívat. Pro obdélníkové bazény si vyberte bazén s obdélníkovým rámem 300x200 nebo bazén s obdélníkovým rámem 400x200.   

Jak vybrat dětský bazén? 

Dětský bazén je model pro starší děti, které již zvládly plavání a cítí se ve vodě dobře. Pro batolata jsou mnohem vhodnější nafukovací bazény, a když je dítě starší, může používat i bazény se stojanem. Díky pevným stěnám drží bazén na místě stojany, které ho podpírají, a velké rozměry umožňují plavání několika osob. 

Pokud hledáte malý model, zvolte malý rámový bazén s mělkým dnem a mnohem nižší, aby vaše dítě mohlo plavat bezpečně a pohodlně. Děti je dobré vybavit dalšími pomůckami, jako je žebřík nebo podpůrné prvky na vodní hladině - bójky, plavecké matrace nebo nafukovací kola

Rack bazén s krytem nebo bez něj? 

Krycí plachta na bazén je nezbytnou součástí vybavení, která pomáhá udržovat vodu čistou. Když je bazén rozprostřený a používaný, vítr a nepříznivé povětrnostní podmínky mají vliv na usazování nečistot nebo špíny. Kryt chrání před vniknutím dešťové vody a také zabraňuje ochlazování vody, zejména pokud se rozhodnete pro solární kryt. Kryt by měl mít speciální otvory, které zajišťují správnou cirkulaci vzduchu. Nejlepší je vybrat si rámový bazén s krytem nebo si tento prvek koupit zvlášť, abyste udrželi vodu čistou.  

Jak se staráte o bazén s regály? 

Pokud chcete udržet vodu čistou, vyberte si stojanový bazén s filtračním čerpadlem, které je určeno k čištění vody od nečistot. Voda v bazénu cirkuluje v uzavřeném systému, kde protéká jednou hadicí k čerpadlu a poté se vyčištěná voda vrací zpět do bazénu. K udržení čistoty vody lze použít také bazénovou chemii ve formě chlóru a čisticích prostředků. Pokud hledáte další vybavení pro čištění bazénu, je pro čištění dna a stěn bazénu od nečistot nebo písku vhodný bazénový vysavač. Každých přibližně 7-10 dní je vhodné vyměnit 5-10 % vody v bazénu za čerstvou. Ujistěte se také, že máte solární kryt nebo zakrytí bazénu, abyste omezili vnikání nečistot. 

Kromě toho by měl být stojanový bazén umístěn na pokud možno rovném povrchu bez kamenů nebo jiných ostrých prvků. K bazénu je dobré pořídit žebřík, zejména pokud si vyberete vysoký model, aby vstup a výstup byl nejen pohodlný, ale také bezpečný a nepoškodil stěny bazénu.  

Společnosti a značky nabízející kvalitní rámové bazény 

Ve Sportanu najdete rámové zahradní bazény od profesionální značky Bestway, kde si mezi modely můžete pořídit kulaté nebo obdélníkové bazény. První variantou jsou klasické bazény, které jsou skvělé pro celek. Jsou vyrobeny z robustní konstrukce a ocelový rám je vybaven systémem FrameLink™, který zaručuje pevné spojení rámu. Vložka DuraPlus™ je naopak vyrobena z odolného materiálu, který je odolný proti propíchnutí. Kromě toho jsou bazény Bestway obdélníkového tvaru schopny pojmout větší počet osob a díky rámu s antikorozní úpravou Superior Frame Design a čtyřvrstvou páskou se vyznačují také odolností. Řešení, jako je systém Seal&Lock System™, zajišťuje odolnost proti únikům a poškození. Dávkovač Chemconnect™ zaručuje stabilní hladinu chlóru a udržuje vodu čistou. 

Rozbalit popis Sbalit popis