Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Ponča

Ponča - vyberte si správný model v obchodě Sportano 

Plážová ponča jsou již dlouho nezbytnou součástí výbavy k vodě, ať už se jedná o plavání, vodní sporty nebo pouhé procházky po pláži. Správný model vás dokonale ochrání před poryvy větru a chladem a také vysuší vaši pokožku, když vylezete z vody. V kategorii Ponča v obchodě Sportano.cz najdete kvalitní pánské, dámské a dětské modely od profesionálních značek, jako jsou Speedo, Rip Curl, Billabong, JOBE, ION, Mystic, Quiksilver, arena, AQUA-SPEED nebo Cressi.  

Kapuce, plážová nebo surfová - typy ponča 

Mezi druhy ponča rozlišujeme plážová ponča a plavecká ponča, která jsou vyrobena z rychleschnoucích materiálů, takže po koupání rychle vysuší pokožku a absorbují vodu. Naopak pro vodní sporty bude ideální pončo na surfování, které je určeno všem milovníkům vodních aktivit. Zaručuje pohodlí při používání a je vyroben z materiálů, které jsou navrženy tak, aby nebránily pohybu a po plavání volně přilnuly k tělu. Při hledání vhodného modelu si můžete vybrat také pončo s kapucí, které vám umožní chránit hlavu před chladem a rychle absorbuje vodu. Tento střih se doporučuje pro děti a plážové oblečení. Kromě toho zde najdete také pánská mroží ponča nebo dámská mroží ponča, která vám umožní rychlé převlečení po mroží koupeli ve studené vodě.   

Kdy se vyplatí koupit si pončo? 

Pončo je oděv, který se hodí na pláži, v bazénu nebo při vodních aktivitách, jako je surfování, kitesurfing nebo wakeboarding. Především vám umožní rychle přes sebe přehodit materiál, když vylezete z vody, takže vaše pokožka uschne a zároveň vás ochrání před chladem nebo sluncem. Kromě toho mohou ponča nahradit klasické ručníky pro osušení těla, protože jsou vyrobena z rychleschnoucích materiálů a delší modely pokrývají prakticky většinu těla. Díky tomu ji můžete nosit, i když nejste ve vodě, a zároveň vám nebrání v pohybu.  

Jak si vybrat správné pončo? 

Při výběru správného ponča na plavání nebo vodní sporty věnujte pozornost materiálu konstrukce, kde se obvykle rozlišuje bavlna, velur, mikrobavlna nebo syntetika, zejména u modelů odolných proti dešti. Vybraný model musí být příjemný na dotek, lehký a umožňovat rychlé převlečení nebo obléknutí materiálu po vylezení z vody. Správný materiál také nezpůsobuje podráždění pokožky nebo nepohodlí při nošení. Pončo musí mít savé vlastnosti, tj. materiál by měl absorbovat vodu a zároveň být rychleschnoucí. Díky tomu bude vaše pokožka rychle suchá a látka vás snadno zahřeje, takže nenastydnete. Kromě toho přizpůsobte střih svým potřebám, protože pončo musí umožňovat rychlou obměnu šatníku a schopnost zůstat v teple. Nejlepší je volit delší střihy s kapucí a s rukávy, bočními rozparky nebo zipy.  

Výběr ponča pro dítě 

Při výběru ponča pro dítě věnujte pozornost tkanině a kvalitě látky, protože nesmí při nošení způsobovat nepohodlí nebo dráždit pokožku. Nejlepší je zvolit bavlněné nebo velurové modely, které dítě ochrání před chladem a rychle absorbují vodu. Pro batolata je nejlepší zvolit pončo s kapucí, aby jim rychleji uschly vlasy, byly chráněny před škodlivými slunečními paprsky a při vylézání z vody jim nebyla zima na hlavu. Model dětského ponča s kapucí navíc zajistí, že dítě při běhu a hře neztratí ručník. Vyplatí se také pořídit dětskou pláštěnku, která je vyrobena z plastu a zabraňuje vniknutí vody. Takové provedení se dobře hodí na výlety nebo procházky. Pro opalování a koupání si můžete vybrat dětské koupací pončo nebo plážové pončo pro děti.  

Výběr ponča podle účelu 

Pončo je ideální pro pobyt u vody, protože umožňuje rychlé a snadné osušení po výstupu z vody a díky volnému střihu nebude oblékání obtížné. Chrání před škodlivými slunečními paprsky i před větrem a chladem. V závislosti na materiálu pončo rychle absorbuje vodu. Proto lze ponča používat při opalování, plavání, v bazénu i při vodních sportech, jako je surfování. Existuje důvod, proč jsou navržena speciální ponča pro surfování, plavání, plážová ponča a dokonce i mroží ponča pro ženy nebo muže.  

Dámská, pánská a dětská ponča 

Na trhu jsou k dispozici různé modely ponč, včetně pánských, dámských a dětských. Najdete mezi nimi dámská plážová ponča, dámská ponča, elegantní ponča nebo dámská mroží ponča. Ideální jsou také pánská plážová ponča, ponča na plavání, ponča na surfování a ponča s mrožem. Pokud chcete své dítě ochránit před chladem nebo sluncem a zároveň mít záruku, že jeho tělo příliš rychle neprochladne, měli byste ho určitě vybavit pláštěnkou. Nejoblíbenějšími modely jsou dětská ponča do deště a ponča na plavání. Především dbejte na správnou velikost, kdy ponča mají obvykle univerzální střih, který se rychle přizpůsobí postavě dospělého i dítěte.  

Ponča na pláž i mimo ni - jakou značku vybrat? 

V obchodě Sportano.cz najdete kvalitní dámská, pánská a dětská ponča renomovaných značek, jako jsou Cressi, arena, AQUA-SPEED, ION nebo JOBE. Vybrané modely jsou ideální k bazénu, na pláž nebo při plavání či vodních sportech. Nabídka zahrnuje klasická ponča, tj. ponča nošená před hlavou - krátká nebo dlouhá, s kapucí nebo bez ní. Existují také modely vyrobené ze speciálního materiálu, který chrání před deštěm, bavlny nebo veluru, a můžete si vybrat správný střih podle svých potřeb. Ve Sportanu najdete ponča, jejichž velikost a barvu lze snadno upravit. 

Rozbalit popis Sbalit popis