Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Sady na potápění a šnorchlování

Potápěčské a šnorchlovací soupravy - vyberte si správné modely u Sportano 

Potápění a šnorchlování poskytuje úžasný zážitek z pobytu pod vodní hladinou, a proto si získává stále více příznivců. Nejen dospělí, ale i děti chtějí prozkoumávat podmořský svět, proto je důležité mít správné vybavení pro bezpečný a pohodlný pohyb pod vodou. Ve Sportanu najdete kvalitní potápěčské a šnorchlovací sety renomovaných značek, jako jsou Schildkröt, Cressi, AQUA-SPEED a TUSA

Pro děti, s lahví, kompletní a profesionální - typy potápěčských a šnorchlovacích souprav 

Mezi soupravami pro pobyt pod vodní hladinou najdete potápěčské soupravy pro děti a potápěčské soupravy pro dospělé. Dětské sady se obvykle dodávají s maskou, ploutvemi a šnorchlem v menších velikostech, takže výrobky můžete přizpůsobit velikosti a tvaru svého dítěte. Ty složitější jsou dodávány s malou lahvičkou a pumpičkou. Kromě toho můžete najít profesionální potápěčskou soupravu, která je přizpůsobena uživatelům s většími zkušenostmi. Potápěčský set s lahví je určen pro ty, kteří se chtějí potápět do větších hloubek. Kompletní potápěčská výstroj se naopak obvykle skládá z masky, šnorchlu, ploutví a lahve v závislosti na typu potápění.  

Z čeho se skládá sada pro šnorchlování a potápění? 

Základní potápěčská a šnorchlovací výbava se skládá z masky, ploutví a šnorchlu, tzv. tuby. Ploutve se rozlišují na chobotnicové a páskové, přičemž první typ jsou gumové polobotky, které se nosí na bosé noze nebo na neoprenu. Pruhované ploutve naproti tomu nemají patu, ale gumový pásek, což usnadňuje jejich nastavení a přizpůsobení noze. Kromě toho by měla být nasazena maska, která poskytuje dostatečné zorné pole a chrání nos a ústa před vniknutím vody. Základní výbavu doplňuje šnorchl, který si někteří uživatelé odpustí - vše záleží na jejich potřebách a plaveckém stylu. Šnorchl umožňuje dýchat s hlavou ponořenou pod vodou, a proto se nejčastěji používá pro šnorchlování. Dětská sada na šnorchlování by měla obsahovat pouze šnorchl, aby dítě mohlo bezpečně prozkoumávat podmořský svět.  

Jak si vybrat výstroj pro potápění a šnorchlování? 

Při rozhodování o výběru správných ploutví se zaměřte nejen na typ, ale také na tvrdost, kdy se rozlišují měkké a tvrdé ploutve. Měkké ploutve nezatěžují nohy, a proto jsou oblíbenější u začátečníků. Plavou však mnohem pomaleji. Tvrdé ploutve naopak umožňují dosáhnout vyšších rychlostí a vyžadují větší sílu. Při výběru masky pro potápění a šnorchlování si vyberte správný typ, kde obvykle najdete masky s jednoduchým nebo děleným sklem. Oblíbená je také celoobličejová maska, která poskytuje maximální ochranu před vniknutím vody. Maska pro potápění a šnorchlování by měla být vzduchotěsná a přizpůsobená tvaru obličeje, aby byla pohodlná a netlačila při používání. Šnorchl by naopak měl odpovídat délce a průměru, přičemž kratší modely budou fungovat mnohem lépe. Některé šnorchly jsou vybaveny speciálními ventily a náustek musí být pohodlný a vyrobený z odolného materiálu.  

Sady pro šnorchlování a potápění - důvěryhodné značky 

Ve Sportanu se můžete vybavit potápěčskými a šnorchlovacími soupravami profesionálních značek, jako jsou TUSA, Cressi nebo AQUA-SPEED. V závislosti na zvolené sadě se může skládat z masky, šnorchlu a ploutví nebo z masky se šnorchlem. Nejlepší je zvolit sadu s maskou z tvrzeného skla, kde maska umožňuje správné proudění vzduchu, a s pokročilým jednocestným ventilem ve šnorchlu, který by měl po ponoření zůstat suchý. Ploutve jsou naopak modely s měkkým a pohodlným límcem, takže jsou při plavání plně účinné a při cestování zabírají málo místa. 

Rozbalit popis Sbalit popis