Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Ragby

Rugby - nejkvalitnější vybavení a příslušenství ve sportovním obchodě Sportano 

Ragby je týmová hra, ve které nechybí taktické hry a kontakt mezi soupeři za účelem získání bodů. Existuje několik variant tohoto sportu, z nichž nejoblíbenější je ragby union. Cílem každého týmu je dostat míč do soupeřova brankoviště. Abyste mohli hrát ragby pohodlně a bezpečně, je vhodné se vybavit profesionálním vybavením a oblečením. Ve Sportanu najdete potřebné vybavení a oblečení od renomovaných značek, jako jsou Molten, Venum, Tapedesign, Shock Doctor, Kempa, Joma, Fox 40 nebo EVERLAST

Ragby - pravidla a základní informace 

Ragby je fyzický a kontaktní sport, kde je důležitá nejen obratnost, ale také správná taktická hra. Existuje několik variant tohoto sportu, které se liší především počtem hráčů a drobnými změnami pravidel. Existuje ragby union, které se hraje s 15 hráči, a ragby 7, které se hraje se sedmi hráči na hřišti (jako variace na union). Kromě toho se můžete setkat s ragbyovou ligou, jejíž varianta je nejrozšířenější v Rakousku a Austrálii, kde na hřišti hrají týmy o 13 hráčích. 

Pravidla ragby se u sedmičlenných a patnáctičlenných týmů mírně liší, což je způsobeno přizpůsobením pravidel odlišnému počtu hráčů na hřišti. Patnáctičlenné týmy hrají proti sobě 40minutové poločasy, zatímco sedmičlenné týmy hrají pouze sedmiminutové poločasy. V každém zápase se hrají dva poločasy. V případě druhého typu týmu začíná hra po získání bodů a u patnáctičlenné varianty začíná tým, který ztratil body.  

Ragbyové hřiště je obdélníková hrací plocha a jeho maximální rozměry jsou definovány jako 100x70 metrů. Místa pro skórování jsou umístěna za poslední čárou každého poločasu a na konci jsou umístěny branky. V základním ragby se hráči musí dotknout míče v soupeřově brankovišti, aby skórovali.  

Vybavení a příslušenství pro ragby, které by měl mít každý hráč. 

Míč charakteristického oválného tvaru, hřiště značné velikosti a skupina hráčů, kteří proti sobě soupeří - tak lze popsat sportovní odvětví ragby. Abyste mohli bezpečně a pohodlně zvládnout techniku a dovednosti této aktivity, budete potřebovat potřebné vybavení. Rugbyový míč je základní část vybavení, obvykle oválného tvaru a jeho velikost je určena číslem - 5, 4 a 3 (nejmenší a určený pro děti). Míč se vyznačuje nízkou hmotností, která se obvykle pohybuje mezi 400 a 460 gramy, a výrazným prošíváním.  

Hráči jsou oblečeni do ragbyového oblečení, které se skládá z dresu, šortek a také ragbyových bot. Obuv musí zajišťovat přilnavost, proto se někdy na přírodní a travnaté povrchy používají klasické špunty. Oblečení doplňuje ragbyová helma, kterou hráči často používají k ochraně hlavy a obličeje před odřeninami. Nezbytným vybavením jsou také ochranné podložky. 

Ragbyový míč, mikina nebo dres - výběr správného vybavení 

Při výběru správného ragbyového míče je důležité řídit se velikostí míče, kdy pro začátečníky a nejmladší hráče bude fungovat vybavení označené číslem 3. Pro zdokonalování techniky a dovedností hry bude vhodný o něco větší míč velikosti 4. V případě, že se budete chtít naučit hrát ragby, můžete si vybrat míč velikosti 4. Naopak míč velikosti 5 se používá pro profesionálnější hry.  

Když se rozhodnete hrát ragby, je důležité myslet na správné oblečení, které zajistí pohodlí a bezpečnost při pohybu na hřišti. V první řadě si vyberte správné boty na ragby, které se podobají těm na fotbal, protože se často jedná o oblíbené špunty. Usnadňují pohyb po travnatých plochách. Nejlepší je zvolit model se zesíleným a vyšším svrškem a protiskluzovou podrážkou. Někdy se hráči rozhodnou nosit vyšší ponožky, do kterých se vkládají speciální chrániče lýtek.  

Pokud jde o ragbyové oblečení, obvykle se skládá z ragbyového dresu, mikiny a šortek ze vzdušného materiálu nebo s termoaktivními vlastnostmi. Tím se zabrání přehřátí a tkanina zajistí správné proudění vzduchu a odvod vlhkosti ven. Přilba je také klíčovou součástí výbavy, která chrání před vážnými poraněními hlavy a obličeje. Vyberte si vestavěný model, který však umožňuje řádné větrání během dynamické hry. Doplňte své oblečení chrániči pro větší bezpečnost. Mezi dostupným vybavením jsou modely pro lýtka, kolena, předloktí nebo čelisti.  

Značky nabízející ragbyové vybavení a příslušenství 

V sortimentu obchodu Sportano.cz si vyberete základní ragbyové vybavení, doplňky a oblečení od osvědčených značek, jako jsou Fox 40, EVERLAST, Kempa, Joma, Molten, Venum, Shock Doctor a Tapedesign.  

Mezi ragbyovým oblečením najdete v našem sportovním obchodě dresy, šortky, kompresní šortky a také chrániče. Chrání před zraněním a můžete si vybrat modely pro čelist nebo podvazky. Kromě toho budete vybaveni ragbyovými míči pro profesionální hry, rekreační hry a modely určenými pro nejmladší hráče. Využijte náš profesionální zákaznický servis, který vám pomůže vybrat ty správné produkty. Pokud vám vybrané zařízení nevyhovuje, můžete jej do 30 dnů vrátit a získat zpět peníze. 

Rozbalit popis Sbalit popis