Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Záchranné vesty

Záchranné vesty - bezpečné řešení v internetovém obchodě Sportano 

Pobyt u vody je skvělou venkovní aktivitou, proto dbejte na potřebné vybavení a bezpečnost. Při plavání je dobré používat záchrannou vestu, zejména pokud se chystáte na výlet lodí nebo na vodním skútru. Většina lodí nabízí vlastní záchranné vesty, ale když se rozhodnete vyrazit na dovolenou na vlastní pěst, dbejte na svou bezpečnost a vybavte se správným výrobkem. Ve společnosti Sportano nabízíme záchranné vesty profesionální značky Aquarius

Nafukovací, křížové pro děti nebo dospělé - typy záchranných vest 

Záchranná vesta udržuje člověka ve vodě na hladině. Je vyroben z lehkého materiálu, obvykle ze syntetických plastů nebo pěny, vhodně rozloženého tak, aby vztlak výrobku byl na vysoké úrovni. Záchranná vesta by měla mít také pevný límec, který chrání hlavu a udržuje ji na hladině. Dalšími znaky dobré vesty jsou jasné barvy výrobku nebo vhodné mechanismy pro nastavení a přizpůsobení obvodu. Mezi typy vesty lze rozlišit:  

  • Nafukovací záchranná vesta - má speciální kazetu, která se naplní vzduchem a umožní účinné vznášení nad vodní hladinou (aktivuje se zatažením za šňůrku nebo automaticky ve vodě); 
  • Pěnová záchranná vesta - je vyrobena z plastu a vzhledem k její konstrukci je poněkud obtížnější ji používat; 
  • Záchranná vesta přes tělo - střih bez rukávů a límce, pod kterým lze volně nosit svrchní oděv. 

Při výběru dětské záchranné vesty věnujte pozornost tomu, zda má výrobek speciální pásek v rozkroku, který zabraňuje sklouznutí výrobku. Nejčastěji se zapíná na zip nebo přezky, které usnadňují pohodlné nošení. Kromě toho se dětské záchranné vesty liší od modelů pro dospělé místem vztlaku. Obvykle se nachází v pevném límci. Tím je zajištěno, že se dítě ve vodě udrží na hladině. Záchranná vesta musí být také přizpůsobena velikosti, výšce a hmotnosti dítěte.  

Jak si vybrat záchranné vesty podle svých požadavků? 

Při výběru záchranné vesty je nejdůležitějším parametrem vztlak. Pro děti budou nejvhodnější výrobky s posunem přibližně 40 až 100 N, dospělí by měli volit vesty s vyššími hodnotami. Vztlak takové záchranné vesty se pak pohybuje kolem 100-150 N. Kromě toho musí mít každá záchranná vesta certifikát (označení CE), který označuje, že výrobek je plně schválen k prodeji a splňuje nejdůležitější bezpečnostní normy.  

Záchrannou vestu je třeba přizpůsobit vlastním rozměrům a přesně změřit obvod těla, protože samotný výrobek musí dobře padnout a při pádu do vody nesmí sklouznout nebo se posunout. Záchranné vesty jsou také přizpůsobeny podle hmotnosti, přičemž těžším osobám se doporučuje používat větší vesty s vyšší třídou vztlaku. 

Záchranná vesta a naše hmotnost 

Záchranná vesta pro dospělé by měla být dimenzována na maximální hmotnost uživatele a výrobce obvykle poskytuje informace o tom, jaká velikost výrobku odpovídá dané hmotnosti. To znamená, že daná velikost vesty odpovídá maximální hmotnosti uživatele. To se promítá i do třídy vztlaku výrobku. Zvolená velikost vesty má také specifickou hodnotu posunu. Například hmotnost uživatele je 80 kg, což odpovídá vestě velikosti XL a třídě vztlaku 100 N. Na druhou stranu u osoby vážící 70 kg (velikost výrobku L) bude vztlak již 80 N. Tato označení najdete na modelech záchranných vest Aquarius pro dospělé i děti. 

Kdy je dobré se vybavit záchrannou vestou? 

Záchranná vesta je nezbytným vybavením při plavbě na malých člunech a jiných plavidlech. Je dobré vědět, že předpisy stanoví, že loď (s výjimkou lodí trvale zakotvených u přístaviště) by měla mít dostatečný počet záchranných vest. Lze jej použít i v jiných situacích, kdy hrozí nebezpečí. Pokud se ve vodě necítíte jistě nebo jste na vodu vyrazili sami, je dobré mít ji s sebou. Pokud se s dítětem věnujete vodním sportům, je důležité, abyste ho vybavili vhodnou vestou, která ho ochrání v případě pádu. Nejlepší je samonafukovací záchranná vesta, tj. nafukovací model, který se automaticky aktivuje při kontaktu s vodou. Tím je zajištěno, že výrobek sám o sobě neomezuje pohyb během aktivity.

Pokud hledáte ten správný model, záchranná vesta Aquarius je skvělou volbou pro děti i dospělé. Ve společnosti Sportano máme produkty, které vás ochrání v každé situaci na vodě. 

Rozbalit popis Sbalit popis