Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Plovací vesty

Bezpečnostní vesty - odolné a bezpečné modely v internetovém obchodě Sportano 

Bezpečnost při vodních sportech je zásadní bez ohledu na úroveň znalostí ve zvolené disciplíně. Vyplatí se vybavit se vhodnou bezpečnostní vestou, která se podobá záchranné vestě, ale má trochu jiný střih. Kromě bezpečnosti v případě nehody na vodě vám umožní pohodlně provádět všechny pohyby při sportu. Ve Sportanu jsme se postarali o to, abyste u nás našli záchranné vesty nejvyšší kvality pro vás nebo vaše dítě od profesionálních značek, jako jsou JOBE, SPINERA, O'Neill, AQUASTIC a Aquarius.  

Dětské, dámské, neoprenové nebo windsurfingové - typy záchranných vest 

V závislosti na typu aktivity se můžete setkat s mnoha variantami vest. K dispozici jsou vesty na rybaření, plachtění, SUP, windsurfing, kitesurfing nebo kajak. Liší se především střihem, protože výrobek určený pro rybaření se dodává v přírodních a moro barvách, zatímco ten pro kajaky nebo čluny musí vydržet hodiny pádlování. Vesta pro vodní sporty by naopak měla být přizpůsobena vaší postavě nebo výšce, aby neomezovala v pohybu. Výrobek přizpůsobte středu vztlaku těla, protože vrstvení pěny nebo trapézu a vesty zvýší vztlak. Dámská a pánská plovací vesta se zase liší střihem, přičemž dámská je vypasovanější a pánská objemnější. 

Výběr dětské bezpečnostní vesty je nesmírně důležitý. Výrobek by měl být přizpůsoben hmotnosti, výšce a postavě dítěte. Měla by poskytovat maximální pohodlí a volnost pohybu. Obvykle je vybavena speciálním páskem, který zabraňuje sklouznutí vesty při plavání. Mezi typy výrobků si můžete vybrat střih z vhodného materiálu, nejčastěji ze syntetického. Neoprenová plovací vesta se kromě neoprénu dobře hodí i jako hřejivá vrstva.  

Kdy je dobré se vybavit bezpečnostní vestou? 

Vesta je určena pro lidi, kteří umí plavat a dobře se cítí ve vodě. Od záchranné vesty se liší především tím, že je pomůckou v případě nehody. Není vybaven pevným límcem, který udržuje hlavu nad vodní hladinou. Proto by záchranné vesty měly používat osoby, které se ve vodě cítí jistě a které se věnují různým vodním sportům. V případě pádu do vody vám zajistí, že zůstanete na hladině. Mají také trochu odlišnou konstrukci, protože nejsou tak objemné jako záchranné vesty a jsou obvykle mnohem lehčí. Vyplatí se je však zvolit, abyste se ochránili před nekontrolovatelnou situací při plavání. 

Jak vybrat správnou bezpečnostní vestu? 

Při výběru správného modelu vesty je důležité věnovat pozornost vztlaku výrobku, kdy obvykle každý výrobce uvádí vztlak pro konkrétní střih. Účelem tohoto typu vesty je udržet tělo na vodní hladině a poskytnout pomoc při různých plaveckých situacích. Vztlakové vesty mají obvykle vztlak 50 N.  

Kromě toho zkontrolujte typ upevnění výrobku, kde obvykle vyniká: 

  • zapínání na patentky - umožňuje volné nastavení obvodu, ale ne vždy dobře sedí na těle kvůli lokálním vlivům; 
  • Zip - umožňuje, aby vesta správně přilnula k tělu, ale obvod výrobku nelze upravit; 
  • Suché zipy - obvykle se věci spojují pomocí karabin, které se bohužel mohou po intenzivním používání poškodit.  

Samotná vesta by také měla dobře padnout, ale zároveň by neměla omezovat v pohybu. Při pádu do vody se nesmí posunout. Při výběru přizpůsobte výrobek své hmotnosti a obvodu těla. 

Které značky si vybrat při nákupu vesty? 

V nabídce Sportano najdete dámské a pánské jistící vesty značky JOBE, přičemž některé modely jsou vybaveny odvodňovacím systémem a D-kroužkem, ke kterému lze připevnit záchranné lano. Obvykle jsou vyrobeny z neoprenu o síle 50 N a rozděleny do pěnových panelů pro maximální volnost pohybu. Většina stylů má zapínání na přezku a zip. Na druhou stranu velikost vesty značky SPINERA nebo Aquarius přizpůsobíte své hmotnosti vzhledem k maximálnímu zatížení zvoleného výrobku.  

Pokud hledáte dětskou plovací vestu, značka AQUASTIC nabízí modely s pěnovými vložkami, které slouží k úpravě vztlaku podle plaveckých schopností dítěte. Jsou také vybaveny speciálním páskem, který zabraňuje sklouznutí vesty při plavání. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget