Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Klasické skateboardy

Klasické skateboardy: nejlepší modely na Sportano.cz 

Provádění vzdušných triků vyžaduje nejen zručnost, ale také skateboard, na který se můžete spolehnout. Klasické skateboardy z nejlepších materiálů si můžete koupit u společnosti Sportano. Vyberte si ideální desku pro vás a ohromte svět svými triky! 

Jaký klasický skateboard si vybrat?

Před výběrem skateboardu (skateboard) je třeba nejprve znát jeho konstrukci, která určuje jízdní vlastnosti. Každý skateboard se skládá ze tří základních prvků - paluby, trucků a koleček

Paluba je plošina pro nohy. Je vyroben z javorového dřeva. Nejčastěji se setkáte s modely vyrobenými ze 7 vrstev překližky. Kromě nich existují i odolnější, ale těžší devítivrstvé modely. Klasický dřevěný skateboard není jediným typem skateboardu. Existují také plastové desky. 

Za zmínku stojí přítomnost gripu, což je drsný povlak, který zabraňuje sklouznutí obuvi z desky. Délka a šířka desky se může lišit v závislosti na zvoleném modelu. Klasický skateboard je obvykle 70-80 cm dlouhý a 20 cm široký. 

Trucky jsou kovové části, které spojují palubu s koly. Jejich šířka by měla být stejná jako šířka skateboardu. Výšku je třeba zvolit podle úrovně vašich dovedností a účelu skateboardu. Nízké trucky jsou vhodné pro triky a vysoké trucky pro jízdu ve městě. Menší citlivost na nerovnosti terénu usnadňuje udržení rovnováhy. 

Výška vozu ovlivňuje velikost kol. Nižší vozy jsou vybaveny menšími koly a vyšší vozy většími koly. Kola jsou vyrobena ze syntetických materiálů, obvykle z polyuretanu nebo pryže. Klasický skateboard má 4 kolečka, která se otáčejí dopředu a dozadu, ale ne do stran. 

Klasický skateboard pro začátečníky

Začátečníci by měli zvolit standardní velikost prkna, které je dlouhé 70-80 cm. Šířka by měla být zvolena podle velikosti obuvi. Klasický skateboard pro začátečníky by měl být vybaven vysokými trucky

Nejlepší je kompletní klasický skateboard. Vlastní stavba desky je vhodná pro zkušenější lidi, kteří očekávají, že se skateboard bude při jízdě chovat určitým způsobem. 

Klasický skateboard pro středně pokročilé

Ti, kteří se bruslení věnují již delší dobu, si mohou vybrat cruiser nebo pennyboard (fishboard). První z těchto typů má stejnou délku jako klasický skateboard, ale je rychlejší než on. Fishboard, v Polsku známý také jako fiszka nebo rybka, je lehké a krátké prkno (i méně než 60 cm). Díky tomu je velmi obratný

Profesionální klasické skateboardy

Zkušení bruslaři si mohou vybrat longboard. Je větší než klasický skateboard. Délka takové desky je rovných 150 cm. Na takovém skateboardu lze rychle ujet velké vzdálenosti. Nebojácní longboardisté mohou dosáhnout rychlosti až 100 km/h (např. při jízdě z kopce). 

Ti nejlepší si mohou vyzkoušet jízdu na waveboardu. Tohle už není klasický skateboard. Skládá se ze 2 palub (jedna na každou nohu) a 2 kol, která se otáčejí ve všech směrech. Udržet se na waveboardu vyžaduje dokonalou rovnováhu těla. 

Nejoblíbenější vzory a barvy klasických prken

Vzhledem k rozmanitosti možností nelze definovat jeden styl motivů a barev, kterým se vyznačují oblíbené klasické skateboardy. Návrhy v podobě grafiky mají všechny možné podoby. Často jsou desky také samolepicí. Klasický skateboard bez vzoru - např. černý, modrý, růžový nebo zelený - je produkt, který lze také často najít ve výprodeji. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget