Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Příslušenství na jógu

Nejlepší doplňky pro jógu v obchodě Sportano

Cvičíte doma, ve studiu nebo třeba absolvujete kurz pro instruktory jógy? Ať už jste na jakékoliv úrovni, ve Sportanu získáte nejkvalitnější příslušenství pro jógu, se kterým můžete provádět i ta nejnáročnější cvičení. Značky jako Moonholi, Gaiam, Yoga Design Lab nebo Schildkröt jsou zodpovědné za nejlepší produkty pro jógu ve Sportanu. 

Základní příslušenství pro cvičení jógy 

Dynamická aštanga jóga nebo tělesně pružná hatha jóga? Pro každý typ cvičení budete potřebovat příslušenství, které zvýší účinnost jednotlivých cviků. Nejdůležitější je samozřejmě podložka - zajistí vaše pohodlí a bezpečnost. Důležité jsou také jógové kotníky a popruhy, s nimiž můžete provádět i ty nejnáročnější pozice a protáhnout se až na hranice možností. Pokud plánujete cvičit ve studiích jógy nebo venku, budete potřebovat také pouzdro, ve kterém můžete podložku na jógu bez poškození přepravovat.  

Podložka na jógu

Podložka na jógu by měla být přizpůsobena výšce a požadavkům cvičence. Pro cvičení ashtangy je ideální odolná podložka z certifikovaného PVC, zatímco pro power jógu je ideální gumová podložka, která neklouže. Mezi další materiály rohoží patří TPE, mikrovlákno a také přírodní a zcela biologicky odbouratelný korek. Dalším kritériem, které rozhoduje o výběru rohože, je také její tloušťka. Podložky o tloušťce od 1,5 mm jsou ideální pro cestující jogíny, zatímco podložky o něco silnější (3-4 mm) jsou standardní podložky, které uspokojí začátečníky i pokročilé jogíny.  

Kostka na jógu

Pokud pozice vyžaduje velkou flexibilitu a protažení, podpořte se jógovou kostkou. Tyto doplňky se budou hodit zejména začátečníkům, ale také pokročilým jogínům, kteří chtějí prohloubit svou praxi. Jógové kotníky pomáhají při provádění ásan a zabraňují zraněním. Jsou vyrobeny z různých materiálů - nejlehčí a odolné proti deformaci jsou pěnové a nejodolnější, které se nebojí mechanického poškození, jsou vyrobeny z ekologického dřevěného korku.  

Váleček na jógu

S napětím při provádění náročných pozic vám pomůže jógový váleček, kterým stačí masírovat spoušťové body v těle, abyste uvolnili svaly. Válečky jsou obvykle vyrobeny z kombinace PVC a EVA, což zaručuje dlouhou životnost výrobku. Mohou být hladké nebo mít výstupky, které zajišťují hloubkovou masáž. Mezi válečky na jógu najdeme také biologicky odbouratelné válečky z přírodního korku. 

Jóga sety

Dobrým řešením pro jogíny, kteří si doplňují své vybavení, jsou sady, které obsahují příslušenství pro cvičení jógy. Taková sada obsahuje především podložku, nejčastěji vyrobenou z ekologického TPE, a pěnové bloky zajišťující stabilitu a bezpečnost při náročných polohách. Důležitým prvkem sady na jógu jsou také odolné bavlněné popruhy na jógu, se kterými prohloubíte záklony a ještě více protáhnete svaly. Popruhy mají také zapínání na přezku, díky kterému je nastavení a přizpůsobení vybavení velmi snadné a bezproblémové. 

Praktické doplňky pro jogíny

Cvičíte ve studiu jógy nebo třeba venku? Pokud potřebujete přepravovat veškeré příslušenství, vyplatí se pořídit si praktickou tašku na jógu od společnosti Moonhola, do které úspěšně uložíte jak podložku a další cvičební pomůcky, tak klíče, telefon, láhev s vodou a dokonce i oblečení na převlečení. Dobrým doplňkem je také pouzdro na opasek Gaiam, s nímž můžete svou podložku přepravovat v neporušeném stavu.

Během cvičení jógy je důležité zůstat hydratovaní, proto si pořiďte opakovaně použitelnou termolahev, která udrží studený nápoj teplý až 24 hodin a horký nápoj horký až 12 hodin. Taková láhev by měla být vzduchotěsná a vyrobená z ekologických materiálů, jako je nerezová ocel bez BPA. 

Rozbalit popis Sbalit popis