Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kettlebell

Kettlebell - vyberte si správný model ve sportovním obchodě Sportano 

Kettlebelly jsou činky vybavené speciálními rukojeťmi ve tvaru písmene U a lze je používat pro silový i vytrvalostní trénink. Toto zařízení je ideální pro lidi, kteří si chtějí vytvarovat postavu, zlepšit vytrvalost nebo trénovat doma se zaměřením na posílení svalů a zlepšení kondice. Sportano nabízí činky o hmotnosti 3, 4, 6, 10, 12, 16, 20 nebo 24 kilogramů od osvědčených výrobců, jako jsou Technogym, Bowflex, Bushido, HMS, Gipara, Pure2Improve nebo Spokey

Hmotnost činky 6, 8 nebo 20 kg - jak vybrat tu správnou? 

Začátečníci, kteří s tréninkem s kettlebell teprve začínají, by měli volit lehčí váhy, které jim umožní osvojit si správnou techniku pohybu se závažím. Cvičením se zátěží si zlepšíte sílu, vytrvalost, koordinaci a také pohyblivost. Kettlebell má posunuté těžiště, takže se používá při cvičeních, při kterých se zapojuje celé tělo. U žen můžete začít se 4 kg kettlebell a 6 kg kettlebell, ale mnohem lepší by byl 8 kg kettlebell, 10 kg kettlebell nebo 12 kg kettlebell. Po prvních trénincích můžete postupně volit těžší zátěž. Nejdůležitější je zvolit zátěž podle svých možností, abyste nepřetěžovali své tělo a zároveň si osvojili správnou techniku. Pro muže je vhodné začít s 12 kg kettlebell a 16 kg kettlebell, následně s 20 kg kettlebell a 24 kg kettlebell. Na trhu je k dispozici i 32kg kettlebell, takže si jistě vyberete tu správnou váhu pro svůj trénink.  

Nastavitelné, litinové nebo kompozitní - typy činek 

Na trhu jsou oblíbené litinové, kompozitní, pogumované a bitumenové kotle. Pokud chcete závaží, které vydrží mnoho let a bude dobře fungovat v různých podmínkách, nejlépe se osvědčí závaží z litiny. Kompozitní a bitumenové činky mohou být obvykle špatně vyvážené. Litinový kettlebell se vyznačuje vysokou pevností a odolností proti poškození, takže vydrží mnohem déle. Kromě toho je trénink s ním pohodlný a bezpečný. Vyplatí se vybrat si kettlebell s gumovou základnou, která chrání podlahu před poškrábáním, což je velmi užitečné při cvičení doma. V poslední době si získávají oblibu nastavitelné činky, které jsou vybaveny vyměnitelnými talíři, takže nemusíte kupovat několik závaží různých hmotností.  

Jak si vybrat správný kettlebell? 

Kromě vhodného materiálu závaží věnujte pozornost všem komponentům, zejména rukojeti, která by měla být pečlivě navržena a pohodlně se používat. Pod prsty nesmíte cítit žádné hrbolky, které by znamenaly nekvalitní výrobek. Tvar kettlebellu je důležitý, protože je třeba, aby se vám závaží bezpečně a pohodlně drželo v rukou. Příliš malá rukojeť způsobí, že nebudete mít jistý úchop, a špatně tvarovaná činka vám při tréninku způsobí pohmoždění předloktí nebo rukou.  

Zátěže přizpůsobte své úrovni, pokud jde o hmotnost výrobku, protože začátečník by měl zvolit lehčí vybavení, aby si osvojil techniku. Těžší závaží jsou návrhy pro zkušenější, kteří hledají vybavení pro efektivní trénink.  

Značky nabízející kvalitní kettlebelly 

Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní činky profesionálních značek, jako jsou Pure2Improve, Spokey, Bowflex, Bushido, Gipara a Technogym. Vybrané výrobky mají nebo nemají výplň a jsou vyrobeny z litiny, plastu, oceli, PE, ABS nebo pryže. V našem obchodě najdete také nastavitelné činky s možností výměny a nastavení desek podle vašich potřeb. Sada kettlebell se naopak skládá z několika závaží v různých váhových kategoriích, takže při tréninku můžete používat vybavení podle vlastního výběru. Pokud nevíte, který produkt si vybrat, využijte prosím zákaznický servis Sportano, kde vám pomůžeme vybrat ten správný model. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget