Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Plavecké vesty

Vesta pro výuku plavání - správná a bezpečná volba v obchodě Sportano 

Zajištění bezpečnosti při výuce plavání je zásadní, protože ne každý se ve vodě cítí okamžitě jistý nebo nemá dostatečné dovednosti. Proto je dobré vybavit se správným vybavením, včetně vesty pro výuku plavání nebo plovací vesty. Stačí jen vybrat správný model z hlediska velikosti a použitých materiálů, které jsou zodpovědné za vztlak a pohodlí. Ve Sportanu najdete plavecké vesty renomovaných značek, jako jsou AQUASTIC, Splash About a Sevylor

Jak zajistit bezpečnost při výuce plavání? 

Plavání je vynikající aktivita, která zlepšuje fyzickou kondici a pomáhá formovat postavu a posilovat svaly. Při výuce plavání je důležité dbát na svou bezpečnost a seznámit se s vodou, aby vás nekontrolované manévrování příliš rychle neodradilo. Proto je dobré mít s sebou správnou plaveckou vestu; mezi dostupnými modely najdete plavecké vesty pro dospělé i děti. Výrobky se liší velikostí, hmotností a často i barvou. Kromě toho nezapomeňte na správné plavky a ochranu proti slunci (v závislosti na místě, kde se učíte plavat).  

Především je vhodné, abyste se při začátcích rozhodli pro pomoc zkušeného instruktora, který vás přesně seznámí se všemi pravidly plavání. V případě nouze bude k dispozici také plavčík, což výrazně přispěje k pocitu bezpečí dospělých i dětí.  

Jaké by měly být vlastnosti bezpečných vest pro výuku plavání? 

Plavecké vesty, známé také jako plovací vesty, se obvykle nosí přes plavky nebo plavky. Často se jedná také o pěnové vesty na plavání, které mají speciální pěnové plováky, které lze vyjmout nebo ne - v závislosti na modelu. Nelze je srovnávat se záchrannými vestami, které jsou navrženy tak, aby člověka udržely na hladině bez ohledu na situaci. Plavecké vesty pro dospělé nebo děti mají trochu jiný design. V první řadě jsou navrženy tak, aby uživateli pomáhaly dosáhnout správné polohy při plavání.  

Tento typ vesty nejčastěji používají děti, a proto je na trhu k dispozici široká nabídka dětských vest na plavání. Přiléhají těsně k tělu dítěte a neomezují ho v pohybu. Když dítě trochu povyroste, můžete zvolit dětskou záchrannou vestu, která je navržena tak, aby podporovala pohyb, a je určena pro ty, kteří se již ve vodě cítí mnohem jistěji. 

Jak si vybrat správnou vestu pro výuku plavání? 

Především je důležité, aby správný model odpovídal velikosti uživatele, protože plavecké vesty mají obvykle plováky, které lze vyjmout a upravit velikost výrobku. V případě dětských vest je však vhodné hned na začátku vybrat model vhodný pro výšku, váhu a věk dítěte a s vrstvou UPF, která chrání před škodlivými slunečními paprsky. Kromě toho věnujte pozornost výrobnímu materiálu, kde se obvykle používají plasty, jako je polyester. Mnohem lepší jsou však vesty vyrobené z neoprenu pro tepelný komfort. Někdy s vrstvou nylonu, která je zodpovědná za zvýšenou odolnost proti poškození. 

Kromě typických vest pro výuku plavání se můžete vybavit také plovací vestou, která je určena lidem, kteří se již ve vodě cítí jistěji. Jsou navrženy tak, aby podporovaly a zároveň neomezovaly v pohybu.  

Značky nabízející vesty pro výuku plavání 

V nabídce sportovního obchodu Sportano.cz najdete kvalitní plavecké vesty pro děti i dospělé. Mezi modely pro nejmenší můžete zakoupit speciální plavecké vesty pro batolata s rukávy. Pro trochu starší děti jsou ideální vesty s plovacími pásy. Najdete zde profesionální výrobky značek AQUASTIC, Splash About a Sevylor. Všechny modely jsou určeny pro výuku plavání a jsou vybaveny různými typy zapínání, takže si výrobek můžete přizpůsobit svým potřebám. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget