Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Gymnastické žebříky

Gymnastické žebřiny pro děti a dospělé

V kategorii Gymnastické žebřiny pro děti a dospělé na Sportano najdete robustní dřevěné a kovové konstrukce z vysoce kvalitních materiálů, které pomohou všem členům rodiny užít si pohybovou aktivitu přiměřenou jejich věku a individuálnímu přístupu. V našem sportovním obchodě najdete gymnastické žebřiny od předních výrobců tělocvičného nářadí, jako jsou: BenchK a NOHrD.  

Gymnastické žebřiny - výhody a účinky 

Zlepšení pohybové koordinace a kondice, posílení svalů, zlepšení fungování kardiovaskulárního a nervového systému a práce na správném držení těla - to vše jsou nesporné výhody pravidelného cvičení s gymnastickým žebříkem.   

Zařízení lze použít k rozcvičení, protahování, nápravným cvičením, protahování nad hlavou, stojkám, kalanetice, všeobecnému tréninku nebo rehabilitaci. Cvičit na něm můžete bez ohledu na věk nebo kondici, proto by instalace žebříku doma měla zajímat nejen sportovce nebo rodiče, ale i lidi, kteří se teprve začínají pravidelně hýbat, a seniory.  

Gymnastický žebřík instalovaný v dětském pokoji pomůže rozvíjet návyk každodenní aktivity formou hry a v domácnosti starší osoby pomůže udržovat dobrou kondici a fyzickou zdatnost.   
Další výhodou gymnastického žebříku je, že nezabírá mnoho místa a snadno se sestavuje.  

Který gymnastický žebřík pro domácnost si mám vybrat?   

Gymnastický žebřík by měl splňovat příslušné normy (PN-EN12346:2001 a PN-EN 913:2019-03), abyste měli jistotu, že je zcela bezpečný (zejména při používání dětmi). Věnujte pozornost šířce a výšce žebříku, materiálu, ze kterého je vyroben (dřevo nebo kov), a počtu a rozteči příček.   

Je důležité vědět, jaké maximální zatížení žebřík unese, zejména pokud je uživatelů více a používají další vybavení. Gymnastické žebříky mohou být připevněny ke stěně (s výjimkou příček, stěn tenčích než 10 cm nebo sádrokartonových stěn) nebo mohou být založeny na výsuvné montáži (neinvazivní, bez nutnosti vrtání otvorů do stěn).  

Multifunkční žebřík 

Víceúčelový gymnastický žebřík nabízí mnoho možností použití dalšího příslušenství a cvičebního náčiní (např. cvičební lavice, gymnastická kolečka, tyč na stahování, lano atd.). Žebřík může být kovový (např. ocelový s práškovým nástřikem), takže má vyšší nosnost, nebo dřevěný (např. borový nebo bukový), což obvykle znamená nižší maximální přípustné zatížení.  

Skládací gymnastický žebřík  

Skvělé pro lidi, kteří nechtějí nebo nemají prostor pro trvalou instalaci gymnastického žebříku. Skládací žebřík se snadno skladuje a přepravuje, navíc se snadno a rychle sestavuje.  

Gymnastický žebřík pro děti  

Gymnastický žebřík pro děti by měl mít menší rozteč příček, aby bylo zajištěno bezpečné používání. Ujistěte se, že jsou příčky opatřeny protiskluzovým povrchem, aby se zabránilo uklouznutí rukou nebo nohou. S dalším příslušenstvím a možností posilovacích tyčí můžete zařízení měnit z hracího koutku na domácí tělocvičnu podle toho, jak rostou potřeby vašeho dítěte.  

Gymnastický žebřík pro dospělé  

Pro dospělé bude ideální multifunkční žebřík, který lze rozšířit o další moduly, které zpestří váš trénink (např. tréninková lavice, pevná nebo nastavitelná přítahová tyč, boxovací pytel nebo hák TRX), nebo o opěrku zad, která zvýší vaše pohodlí při cvičení. Při výběru zohledněte nosnost zařízení - maximální hmotnost uživatele a povolenou hmotnost dalšího příslušenství.   

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget