Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Posilovací lana

Cvičební lano - vyberte si to správné v obchodě Sportano 

V kategorii cvičební lana na Sportano.cz jsme shromáždili nejlepší vybavení pro silový a vytrvalostní trénink. Výrobky uznávaných světových značek, jako jsou TRX, inSPORTline nebo Pure2Improve, jsou zárukou vysoké kvality, odolnosti a vhodného výpletu, který se promítá do efektivního a bezpečného tréninku.  

Pro domácí trénink nebo křížový trénink - typy tréninkových lan 

Cvičební lana jsou také známá jako silová lana, bojová lana nebo silová lana. Jejich hlavní využití je ve vytrvalostním a silovém tréninku, kde je důležitá dlouhodobá námaha a velká zátěž. Systematický trénink s lany má pozitivní vliv na koordinaci pohybů a rovnováhu a zlepšuje celkovou kondici.  

Napájecí lano 

Silové lano je dlouhé lano (cca 9-15 m), které se pro cvičení složí na dvě stejné části, přičemž střed je připevněn k podlaze nebo ke zdi. Je ideální pro použití v domácí posilovně nebo pro trénink venku. Základní cviky s ním jsou ty, při nichž se konce uvádějí do pohybu údery o zem (střídavě nebo oběma rukama), máváním, taháním, kroucením nebo proplétáním. Lze jej použít také pro dřepy nebo skoky. 

Horolezecké lano  

Jiný název je horolezecké lano. Jedná se o jedno lano připevněné např. ke stropu pomocí speciálního držadla a zakončené rukojetí např. z PVC (slouží k pohodlnému uchopení a zabraňuje rozmotání lana). Je lehčí a kratší než bojové lano. Používá se při lezení, např. při crossovém tréninku a cvičení horní části těla. 

Jak si vybrat správné cvičební lano a na co se při nákupu zaměřit?

Při výběru cvičebních lan vybírejte modely z odolných a nepromokavých materiálů a s hustým výpletem, jako je polyuretan, polypropylen, sisal (vlákno ze speciálního druhu agáve) nebo nylon. Důležité jsou konce lana - měly by být pevně spletené a chráněné izolačním materiálem (např. gumou), aby se netřepily. Rukojeti by měly být ergonomické - to zaručuje pohodlné uchopení. Některé modely mají na rukojetích přídavné popruhy, které jsou umístěny na zápěstí, aby nedošlo k uvolnění lana.  

Pro zajištění odpovídající intenzity cvičení se silovým lanem je třeba věnovat pozornost průměru (cca 3-5 cm), délce (cca 9-15 m) a hmotnosti zařízení. Obecně platí, že čím je lano delší, těžší a silnější, tím větší odpor klade a tím větší síla je zapotřebí k jeho uvedení do pohybu.  Zkontrolujte také rozsah hmotnosti pro uživatele - u některých modelů výrobce uvádí, od jaké hmotnosti je cvičební stroj nejvhodnější používat.     

V obchodě Sportano.cz najdete širokou nabídku cvičebních lan různých délek, tlouštěk a hmotností, takže můžete snadno přizpůsobit své fitness doplňky úrovni tréninku a formě zátěže (od všeobecného rozvojového tréninku přes trénink pro běžce až po bojová umění).  

Rozbalit popis Sbalit popis