Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Squashové míčky

Squashové míčky na Sportano.cz

V tak dynamické disciplíně, jako je squash, záleží na každém, i tom nejmenším detailu. Proto ve Sportanu najdete squashové míčky nejvyšší kvality od špičkových značek, jako jsou HEAD nebo Tecnifibre.   

Druhy squashových míčků a úroveň dovedností: jaký zvolit?

Profesionální squashové míčky mají průměr asi 4 cm a váží asi 24 g. Obvykle jsou vyrobeny z pryže nebo jiných syntetických materiálů. Existují dva typy squashových míčků: pomalé a rychlé. Pomalé, samozřejmě v souladu s názvem, dosahují nižší rychlosti a poskytují nižší zdvih. Zároveň vyžadují od hráče rychlejší reakci na odraz a větší přesnost. Proto jsou pomalé míče určeny pro pokročilé hráče a profesionály.  

Rychlé squashové míčky se vyznačují vyšším tahem a vyšší rychlostí letu. Díky tomu se prodlužuje doba pro odraz a celá výměna se stává méně dynamickou. Proto jsou rychlé squashové míče vhodné pro začátečníky a pro rekreační hru, při níž je kladen důraz na požitek ze hry nebo na zlepšení techniky.   

Je třeba dodat, že squashové míčky vyžadují tzv. zahřívání. To znamená, že teprve po dostatečném počtu odrazů dosáhne jejich teplota optimální hodnoty pro hraní (přibližně 45 stupňů Celsia).  

Výběr squashového míčku usnadňují speciální značky v podobě teček. One dot je středně rychlý squashový míč určený pro zkušené hráče. Na druhou stranu, dvě tečky jsou nejmenší pomalé koule pro profesionály, které se používají během turnajů.   

Squashové míčky, které nemají symbol tečky, jsou rychlé míčky, které by si měli vybrat začátečníci. Obvykle zároveň vyžadují minimální dobu zahřívání, takže můžete začít hrát téměř okamžitě.   

Nejlepší squashové míčky známých sportovních značek

Příkladem míče pro profesionály, včetně turnajových a klubových hráčů, označeného dvěma tečkami je míč Tecnifibre sq Balls Double Yellow Dot 2p, který se vyznačuje nejnižší mírou odskoku. Řada squashových míčků Tecnifibre byla schválena Světovou squashovou federací (WSF).   

Středně pokročilí hráči squashe by měli sáhnout po míčích Tecnifibre sq Balls Blue Dot 2p označených jednou tečkou. Pro začátečníky je naopak skvělou volbou míč HEAD Start Squash Ball. Tento vysoce kvalitní míč se vyznačuje vysokým odskokem, takže bude ideálním řešením pro začátek dobrodružství s tímto sportem. 

Rozbalit popis Sbalit popis