Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Osy k činkám

Griffin - vyberte si správný model ve sportovním obchodě Sportano 

Olympijský, zlomený nebo snad rovný? V kategorii Gripy na Sportano je široký výběr zařízení z vysoce kvalitních materiálů, s nimiž můžete provádět různé tréninky, zlepšovat svalovou sílu a jejich vzhled. Budou užitečné pro osoby, které se učí správné technice silového tréninku, stejně jako pro triatlonisty nebo kulturisty.  

Ohnuté, rovné nebo olympijské - jak vybrat správné gripy a na co se při nákupu zaměřit? 

Nejlepší je zvolit gryf z chromu, kalené oceli nebo litiny - jedná se o pevné a trvanlivé materiály, odolné proti korozi a poškození (např. poškrábání). Z hlediska konstrukce rozlišujeme rovné, lomené, krátké a příhradové tyče. Výběr správného modelu by se měl řídit úrovní vašeho tréninku, částí těla, na kterou se chcete zaměřit, a cílem, kterého chcete silovým tréninkem dosáhnout. 

Přímý gryf

Univerzální tyč s širokým spektrem použití, do které se symetricky umístí břemeno v podobě desek (různých hmotností) a zajistí se svorkou. Rovná tyč nabízí široké možnosti, protože ji lze použít pro cviky na nohy, hrudník, bicepsy a tricepsy (např. dřep, mrtvý tah, přítahy, mrtvý tah, bench press, veslování v poloze dole nebo shyby na předloktí). 

Zlomený gryf

Lomená tyč je kratší než rovná verze a je více zakřivená. Lze ji rozbíjet s vyšší intenzitou, která zajišťuje vysokou intenzitu cvičení, nebo ji lze rozbíjet s nižší intenzitou, která nepřetěžuje zápěstí. Jeho konstrukce umožňuje anatomickou polohu rukou, což je bezpečnější pro zápěstí (chrání před přetížením), proto se doporučuje pro začátečníky i pro ty, kteří mají s touto částí horní končetiny problémy. Zlomená činka se používá především pro cviky na bicepsy a tricepsy. 

Krátký gryf

Tento typ činky se používá k držení činek. Umožňuje procvičit bicepsy a tricepsy, ale i předloktí, ramena, záda a hrudní svaly. 

Příhradová konstrukce

Činka příhradové konstrukce umožňuje cvičení s neobvyklými úchopy, např. ohýbání předloktí v kladivovém úchopu nebo izolaci určité svalové skupiny. Používá se především ke zlepšení síly a rozvoji bicepsů a tricepsů. Je ideální pro ty, kteří trénují již dlouho. 

Olympijský gryf

Má větší průměr než ostatní - 50 mm, což znamená trénink s pevnou zátěží. Olympijské úchopy mohou být ženské (délka 210 cm a hmotnost 15 kg) nebo mužské (délka 220 cm a hmotnost 20 kg). 

Rozměry a hmotnost krku - jak je správně zvolit?  

Aby mohl grifonek plnit svou funkci, musí mít správnou velikost a hmotnost. Nejlepší je používat zařízení o průměru alespoň 30 mm. Při menším průměru je úchop nepohodlný a samotný grif je méně odolný (zejména při použití těžkých závaží). Na druhou stranu příliš velký průměr může být problematický, pokud jde o zachování stability úchopu. 

Délka činky závisí na individuálních potřebách a tréninkových cílech. Krátká činka (120 nebo 150 cm) se používá hlavně u cviků, kde je pohyb rychlý nebo je potřeba menší zátěž (např. u shybů s činkou na ramenou, u ramenních shybů).  Dlouhá činka (180 nebo 220 cm) poskytuje více možností, např. co se týče úchopu (můžete nastavit různou šířku) nebo polohy (např. vleže, vsedě nebo ve dřepu). Umožňuje také větší zátěž, což je důležité, pokud chcete pokročit a provádět pokročilejší cviky.  
Co se týče volby hmotnosti tyče, záleží také na cvičícím. Máte při 1-2 posledních opakováních v sérii pocit, že vám pohyb jde snadno? Měli byste použít větší zátěž. Pokud naopak nejste schopni provést další opakování, znamená to, že váha je příliš těžká a přesahuje vaše možnosti. 

Ve Sportanu je k dispozici velký výběr pevných gripů, takže bez ohledu na úroveň trénovanosti si jistě vyberete ten správný model, který vám bude vyhovovat. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget